Miedzynarodowy Turniej Piłkarski

Data publikacji: 21.05.2010

Na terenie Ośrodka Wypoczynkowo-Szkoleniowego w Błażejewku, osiemnaście drużyn rozpoczęło rywalizację o laur zwycięstwa podczas XII Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej. W rywalizacji wraz z policjantami z Poznania wezmą udział także policjanci z Węgier, Rumunii, Litwy i Ukrainy oraz strażacy i funkcjonariusze Straży Granicznej. W uroczystym otwarciu turnieju udział wziął Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu młodszy inspektor Krzysztof Jarosz.

Od dzisiaj na boiskach Ośrodka Wypoczynkowo- Szkoleniowego w Błażejewku rozpoczął się XII Międzynarodowy Turniej Piłkarski IPA Poznań. Drużyny służb mundurowych z Wielkopolski, ale również z Litwy, Łotwy, Ukrainy, Węgier i Rumunii stanęły do sportowej rywalizacji

W uroczystym otwarciu turnieju wziął udział Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu młodszy inspektor Krzysztof Jarosz, który objął honorowym patronatem tą międzynarodową imprezę. Wśród zaproszonych gości obecnych na rozpoczynających się piłkarskich zmaganiach byli przedstawiciele wojska, Straży Miejskiej, Granicznej, służby więziennej oraz Policji z zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu nadkomisarzem Sławomirem Jądrzakiem.

Wszystkich przybyłych na zawody przywitał przewodniczący IPA Poznań Witold Dżażdżyński, główny organizator imprezy. Z satysfakcją przyznał, że już po raz dwunasty udało się zorganizować turniej i ten rok jest kolejnym, w którym ilość startujących drużyn jest większa, szczególnie tych zagranicznych.

"Witam wszystkich na Wielkopolskiej Ziemi", takimi słowami rozpoczął swoje wystąpienie Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu młodszy inspektor Krzysztof Jarosz. Wszystkim uczestnikom życzył sportowej rywalizacji i oczywiście zwycięstwa. Już jutro będzie wiadomo, która z drużyn jest najlepsza, już jutro zostaną wręczone nagrody i dyplomy.

Przewodniczący IPA Poznań wypowiedział magiczne słowa "XII Międzynarodowy Turniej Piłkarski IPA Poznań - Błażejewko 2010 uważam za otwarty".

(Źródło: KWP Poznań)