Dzień Dziecka w Komendzie Głównej Policji

Data publikacji: 09.06.2018

W sobotnie przedpołudnie na terenie Komendy Głównej Policji odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Najmłodszych oraz ich rodziców, funkcjonariuszy i pracowników policji, przywitał nadisnp. Jan Lach Zastępca Komendanta Głównego Policji. Uśmiechom i zabawom nie było końca.

Dla wszystkich przygotowano mnóstwo atrakcji, m.in. gry i zabawy sportowe. Chętni mogli np. obejrzeć punkt daktyloskopowania, a nawet samemu odkryć własne odciski linii papilarnych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko antyterrorystów. Każdy chciał założyć hełm i kamizelkę kuloodporną oraz wziąć do ręki prawdziwy karabin. Było stanowisko pierwszej pomocy przedmedycznej. Można było sprawdzić swoje umiejętności. Okazało się, że dzieci doskonale wiedzą co robić w sytuacji zagrożenia.

Były samochody i motocykle policyjne. Nie obyło się bez sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Na policyjnym pikniku nie zabrakło również oprawy muzycznej – swoje umiejętności zaprezentowała bowiem Orkiestra Reprezentacyjna Policji.

Dzieci wzięły udział w loterii, malowały twarze i zajadały się słodkościami. Wszystkich poruszył pokaz brazylijskiej sztuki walki połączonej z tańcem - capoeiry. I maluchy i starsze dzieci sprawnie wymachiwały nogami i kiwały się w takt brazylijskich rytmów. Magik oczarował publiczność wyciągając z kapelusza różne przedmioty. Pogoda dopisała, humory uczestników pikniku również. Uśmiechom i zabawom nie było końca.

(KGP / foto: P.Ostaszewski Policja 997 / dm)

Film Dzień Dziecka w KGP

Pobierz plik Dzień Dziecka w KGP (format mp4 - rozmiar 22.87 MB)