Wspólne ćwiczenia, by profesjonalnie współpracować w przypadku ataku terrorystcznego

Data publikacji: 08.06.2018

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wspólnie z personelem Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy, ratownikami Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy oraz strażakami Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy uczestniczyli w ćwiczeniach, których założeniem było zdarzenie masowe z udziałem aktywnego strzelca. Scenkę zaaranżowano tak, by oddawała realne zagrożenie.

Policjanci, ratownicy, strażacy oraz personel szpitala w Bydgoszczy uczestniczyli we wspólnych ćwiczeniach mających na celu wymianę doświadczeń oraz sprawdzenie umiejętności działania w sytuacjach kryzysowych. Symulacja odbyła się na terenie należącym do Szpitala Uniwersyteckiego nr 1, im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Scenariusz zakładał atak terrorystyczny w trakcie, którego napastnik wjeżdża samochodem w tłum, po czym otwiera ogień do przypadkowych przechodniów. Wtedy do akcji wkraczają antyterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i obezwładniają terrorystę. Służby medyczne natomiast wraz ze strażakami rozpoczynają akcję ratunkową. Muszą pomóc wielu poszkodowanym, którzy odnieśli różnego rodzaju lżejsze lub cięższe obrażenia...

Tego typu wspólne ćwiczenia to niezwykle cenna nauka. Wczorajsze przedsięwzięcie, w którym uczestniczyło kilka służb, pokazało, że ciągłe doskonalenie współpracy jest bardzo ważne, aby w przyszłości móc jak najlepiej stawić czoła ewentualnym zagrożeniom.