I Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Pływaniu

Data publikacji: 05.06.2018

Dzisiaj funkcjonariusze i pracownicy cywilni garnizonu świętokrzyskiego stoczyli zmagania w I Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w pływaniu o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach. Zawodnicy rywalizowali na dystansach 50, 100 oraz 3 x 50 metrów stylem dowolnym. Puchary i nagrody dla zwycięzców wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bednarek.

Dzisiaj na terenie Centrum Sportowo – Rekreacyjnego „Olimpic” w Strawczynku rozegrane zostały I Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w pływaniu. 33 zawodników z komendy miejskiej i komend powiatowych naszego województwa walczyło o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach w trzech konkurencjach: indywidualnie na 50 oraz 100 metrów stylem dowolnym, oraz w sztafecie 3 x 50 metrów stylem dowolnym. Wśród uczestników były cztery zawodniczki oraz policyjni emeryci i pracownicy cywilni. Bo bardzo zaciętej, emocjonującej rywalizacji pierwszymi policyjnymi mistrzami województwa w pływaniu zostali:

Dystans 50 metrów kobiet:

1) st. post. Anna Karczewska - KWP w Kielcach

2) Hanna Radło - KWP w Kielcach

3) Katarzyna Szwed – KWP w Kielcach

Dystans 50 metrów mężczyzn:

1) funkcjonariusz SPAP Kielce

2) st. asp. Dominik Kendych – KMP w Kielcach

3) sierż. Rafał Śliwiński – KWP w Kielcach

Dystans 100 metrów (open):

1) funkcjonariusz SPAP Kielce

2) st. asp. Dominik Kendych – KMP w Kielcach

3) st. sierż. Seweryn Koczajewski – KPP w Jędrzejowie

- Sztafeta 3 x 50 metrów

1) KWP w Kielcach (T. Todorowski, funkcjonariusz SPAP Kielce, P. Markiewicz)

2) KP w Rakowie (D. Kendych, K. Siejka, E. Kwiecień)

3) KMP w Kielcach (A. Wieczorek, K. Siulczyński, P. Lachowski)

W dodatkowej konkurencji - 50 metrów kraulem ratowniczym o puchar Prezesa Wojewódzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego najlepszy okazał się sierż. Rafał Śliwiński z Wydziału Konwojowego KWP w Kielcach.

Zwycięzcom puchary i gratulacje złożył m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bednarek. Komendant Bednarek wyraził słowa uznania dla zawodników, dziękując za sportową rywalizację na wysokim poziomie. Specjalną nagrodą wyróżnił także 8- letnią córkę świętokrzyskiej policjantki, która wystartowała razem z dorosłymi paniami.

Zawody zostały zorganizowane przez funkcjonariuszy Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Patronat nad tym wydarzeniem objęła IPA – Świętokrzyska Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji, Wójt Gminy Strawczyn, Dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie oraz Prezes WOPR w Kielcach.

 

Opr. KM

Źródło: KWP w Kielcach