Wojewódzkie konkursy służby prewencyjnej - zakończone

Data publikacji: 04.06.2018

Dziś odbyły się wojewódzkie eliminacje do czterech konkursów z zakresu służby prewencyjnej. O tytuł najlepszego dzielnicowego, kierownika rewiru dzielnicowych, patrolowca i przewodnika psa służbowego rywalizowali policjanci, którzy wcześniej przeszli eliminacje na szczeblu miejskim i powiatowym. Powodzenia w zmaganiach o zwycięstwo życzył mundurowym I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku podinspektor Jacek Kumpiałowski, który oficjalnie otworzył dzisiejsze zawody.

Podlascy policjanci stanęli dziś do rywalizacji o tytuł najlepszego dzielnicowego, kierownika rewiru dzielnicowych, patrolowca i przewodnika psa służbowego. W eliminacjach wojewódzkich o ten zaszczytny tytuł wzięli udział funkcjonariusze, którzy już wcześniej zostali wyłonieni na szczeblu komend miejskich i powiatowych. Zwycięzcy poszczególnych konkursów będą reprezentować garnizon podlaski w turniejach ogólnopolskich. Uroczystego otwarcia zawodów zorganizowanych przez Wydział Prewencji Policji w Białymstoku dokonał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku podinspektor Jacek Kumpiałowski. Pan Komendant podkreślił, że udział w dzisiejszych zmaganiach to nie tylko forma rywalizacji, ale i doskonalenia umiejętności zawodników a co za tym idzie, możliwość jeszcze skuteczniejszego ich wykorzystania podczas codziennej służby. Na zakończenie oczywiście życzył wszystkim zawodnikom powodzenia w dzisiejszych konkursach.

Tuż po oficjalnym otwarciu konkursów zawodnicy przystąpili do pierwszych konkurencji, które zostały rozegrane głównie na terenie Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku. Każdy z nich musiał zmierzyć się z testem wiedzy nie tylko ogólnopolicyjnej, ale także z pytaniami dotyczącymi szczegółowych zagadnień z danej dziedziny. Po części teoretycznej wszyscy zawodnicy przystąpili do części praktycznej w poszczególnych konkursach. 12 policyjnych przewodników wraz z psami służbowymi o specjalności patrolowo-tropiący musiało zaprezentować ogólne posłuszeństwo czworonoga na torze przeszkód, wykonać pracę węchową a także pościg za osobą z czołowym atakiem pozoranta na psa i obroną przewodnika podczas konwoju. Najlepszy policyjny duet będzie reprezentował nasz garnizon w XVIII Finale Kynologicznych Mistrzostw Policji, który odbędzie się na początku września w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. W tym samy czasie 28 podlaskich dzielnicowych i 9 kierowników rewirów dzielnicowych rywalizowało na strzelnicy. Po tym etapie zawodów dzielnicowi przeprowadzili symulację- przyjęcie interesanta. Dwóch najlepszych dzielnicowych i zwycięzca wśród kierowników weźmie udział w XI Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”, który odbędzie się w dniach 23-26 października 2018 roku w Szkole Policji w Katowicach. Natomiast policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę patrolowo-interwencyjną oprócz strzelania mieli za zadanie jak najszybsze pokonanie policyjnego toru przeszkód. Jest to już XXV edycja Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. Od kilkunastu lat podlascy policjanci prezentują bardzo wysoki poziom na arenie ogólnokrajowej. Mamy nadzieję, że dwie najlepsze pary patrolowe wyłonione w dzisiejszych zawodach, również w tym roku zajmą czołowe miejsca. Przekonamy się o tym już 12-14 września podczas ogólnopolskiego turnieju, który odbędzie się w Szkole Policji w Słupsku.

Już niebawem dowiemy się kto zwyciężył tegoroczne wojewódzkich eliminacji do konkursów służby prewencyjnej. Wszystkim uczestnikom jeszcze raz gratulujemy.

GALERIA ZDJĘĆ Z OTWARCIA WOJEWÓDZKICH ELIMINACJI DO KONKURSÓW OGÓLNOPOLSKICH SŁUŻBY PREWENCYJNEJ

GALERIA ZDJĘĆ Z WOJEWÓDZKICH ELIMINACJI DO XVIII FINAŁU KYNOLOGICZNYCH MISTRZOSTW POLICJI 

 

GALERIA ZDJĘĆ Z WOJEWÓDZKICH ELIMINACJI DO XI OGÓLNOPOLSKICH ZAWODÓW POLICJANTÓW DZIELNICOWYCH 'DZIELNICOWY ROKU"

GALERIA ZDJĘĆ Z WOJEWÓDZKICH ELIMINACJI DO XXV OGÓLNOPOLSKICH ZAWODÓW POLICJANTÓW PREWENCJI TURNIEJ PAR PATROLOWYCH "PATROL ROKU"

 

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.84 MB)