Lubuscy policjanci „kręcą kilometry” o powrót do zdrowia dla łódzkich funkcjonariuszy

Data publikacji: 04.06.2018

Dwie żółte bransoletki – symbol akcji„Mundur na rowerze” dotarły do województwa lubuskiego. Lubuscy policjanci przekażą je dalej, aż do samej Łodzi, która w tym roku jest metą rowerowej, charytatywnej sztafety. Jej celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitacje dla Marcina i Arka – policjanta i strażaka, którzy ucierpieli w wyniku interwencji podczas której doszło do wybuchu substancji pirotechnicznej. W akcji biorą udział policjanci, strażacy, żołnierze oraz przedstawiciele innych służb mundurowych.

Policjanci od dawna pokazują, że nie samą służbą żyje człowiek. Często biorą czynny udział w akcjach charytatywnych, niosąc pomoc potrzebującym. „Mundur na rowerze” to charytatywna inicjatywa związana ze zbiórką pieniędzy na powrót do zdrowia dla poszkodowanych funkcjonariuszy. Policjanci, strażacy, żołnierze, strażnicy graniczni biorą udział w rowerowej sztafecie, przekazując sobie dwie żółte bransoletki – symbol akcji. W Sztafeta zaczęła się w Białymstoku, a zakończy się w Łodzi, gdyż stamtąd pochodzą mundurowi, dla których w tym roku zbierane są środki finansowe na leczenie i rehabilitacje. St. sierż. Marcin Miniak – policjant Komisariatu Policji V w Łodzi oraz asp. szt. Arkadiusz Dąbrowski z łódzkiej Państwowej Straży Pożarnej to funkcjonariusze, którzy ucierpieli podczas interwencji w czasie której doszło do wybuchu substancji pirotechnicznej. Teraz mundurowi z całej Polski będą „kręcić” tysiące kilometrów o powrót do zdrowia dla swoich kolegów.

Dzisiaj (4 czerwca) charytatywna sztafeta ruszyła spod Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. w kierunku Rzepina. Dwóch lubuskich policjantów oraz funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei przejadą blisko 70 km, aby w Rzepinie przekazać żółte bransoletki następnym osobom. Wszyscy, którzy wesprzeć leczenie i powrót do zdrowia Marcina i Arka mogą wpłacać środki na uruchomiony rachunek bankowy:

 

PKO BP nr konta: 29 1020 3408 0000 4002 0405 9309
tytuł wpłaty: Mundur na rowerze 2018

 

Opracował: sierż. szt. Maciej Kimet

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.16 MB)