Nowa siedziba Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu – umowa z wykonawcą podpisana

Data publikacji: 30.05.2018

Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu już niedługo przeprowadzą się do nowej siedziby. Wiceszef wielkopolskich policjantów insp. Konrad Chmielewski podpisał dziś z wykonawcą umowę na budowę obiektu. Po oddaniu inwestycji do użytku policyjni wodniacy będą stacjonować nad Wartą – przy ulicy Serafitek w Poznaniu.

Od 28 lat dbają o bezpieczeństwo Wielkopolan przebywających nad wodą. Niosą pomoc tonącym, angażują się w ochronę środowiska, biorą udział w akcjach ratowniczych i poszukiwawczych. Prowadzą działania prewencyjne i profilaktyczne. Ich rola w zapewnieniu bezpieczeństwa jest nie do przecenienia wraz z nadejściem sezonu letniego, który w tym roku rozpoczął się wcześniej niż zwykle.

Mowa o policjantach z poznańskiego Komisariatu Wodnego, którzy już niedługo przeprowadzą się do nowej, nadwarciańskiej siedziby przy ulicy Serafitek 28 w Poznaniu.

To efekt starań kierownictwa wielkopolskiej Policji na rzecz realizacji Programu Modernizacji Policji w województwie.

W związku z planami rozpoczęcia inwestycji, 30 maja br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, została podpisana umowa na budowę obiektu pomiędzy inwestorem i wykonawcą. W imieniu inwestora umowę podpisał insp. Konrad Chmielewski Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, natomiast wykonawcę reprezentował pan Piotr Kwiatkowski – właściciel firmy Izo-Bud z siedzibą w Dopiewie. To właśnie firma Izo-Bud złożyła najkorzystniejszą ofertę w procedurze przetargowej na realizację inwestycji w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

Podpisana dziś umowa przewiduje oddanie obiektu do użytku do końca października 2019 roku. W ramach inwestycji zostaną wybudowane: budynek administracyjny, garaże dla łodzi motorowych oraz kojce dla psów służbowych.

Wartość inwestycji, sięgająca blisko 4 milionów złotych, w całości zostanie sfinansowana z Programu Modernizacji Policji.

W Komisariacie Wodnym Policji w Poznaniu służy obecnie 20 funkcjonariuszy posiadających specjalistyczne przeszkolenie z ratownictwa wodnego. W tym gronie znajdują się również policjanci z uprawnieniami zawodowymi nurka MSWiA oraz przewodnicy psów służbowych wyszkolonych do poszukiwania zwłok na lądzie i w wodzie. Do wykonywania swoich zadań policjanci wykorzystują 12 łodzi motorowych, quada oraz 7 radiowozów oznakowanych.

(KWP w Poznaniu / kp)