V edycja turnieju funkcjonariuszy OPP w Gdańsku - „Bieg Żółwika”

Data publikacji: 30.05.2018

29 maja na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odbyła się V edycja turnieju funkcjonariuszy OPP w Gdańsku - „Bieg Żółwika”. Patronat nad imprezą objął I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan oraz Zarząd Terenowy NSZZP OPP w Gdańsku.

W zawodach wzięło udział 5 drużyn składających się z siedmiu funkcjonariuszy wyselekcjonowanych z poszczególnych pododdziałów prewencji. Drużyny rywalizowały w pięciu konkurencjach, wymagających wytrzymałości, wykazania się utożsamianiem z formacją oraz umiejętności działania w zespole:

- bieg z przeszkodami,

- manewrowanie pojazdem służbowym,

- rzut granatem do celu,

- zwis na drążku,

- przeciąganie liny.

Główną ideą turnieju jest integracja policjantów z poszczególnych pododdziałów, podnoszenia ich sprawności, wytrzymałości oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Po podsumowaniu wszystkich konkurencji klasyfikacja końcowa przedstawiała się w sposób następujący:

I miejsce – Kompania III OPP w Gdańsku

II miejsce – Kompania I OPP w Gdańsku

III miejsce – Pluton Wzmocnienia i Pluton Wsparcia Taktycznego OPP w Gdańsku

IV miejsce – Kompania IV OPP w Gdańsku

V miejsce – Kompania II OPP w Gdańsku

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan wyróżnił wszystkie zespoły, a tegorocznemu zwycięzcy – Kompanii III OPP w Gdańsku – wręczył Puchar Przechodni „Biegu Żółwika”. Ponadto drużyny, które zajęły miejsca 
od I do III otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, a także puchary ufundowane i wręczone przez przedstawiciela ZT NSZZP OPP w Gdańsku podkom. Rafała Bzowskiego.

Źródło: KWP w Gdańsku