Piła - Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Maratonie MTB

Data publikacji: 29.05.2018

27 maja 2018 roku w Wyrzysku policjanci i przedstawicieli innych służb mundurowych wzięli udział w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Maratonie MTB pod Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.

Już po raz trzeci w Wielkopolsce, w Wyrzysku policjanci rywalizowali w kolarstwie górskim. W ramach największego cyklu wielkopolskich imprez rowerowych BIKE CROSS MARATON GOGOL MTB 2018 odbyła się konkurencja branżowa dla policjantów, a także dla przedstawicieli innych służb mundurowych.

Swoją obecnością imprezę zaszczycili m.in. Poseł na Sejm RP, a jednocześnie Przewodniczący Komisji ds. Policji w Parlamencie Grzegorz Piechowiak, Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia KWP Poznań nadkom. Tomasz Winiarski reprezentujący Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Sebastian Cichocki, Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska oraz Komendant Komisariatu Policji w Wyrzysku.

Funkcjonariusze na co dzień służący w Policji, Straży Pożarnej, w Służbie Więziennej, Wojsku, Inspekcji Transportu Drogowego zamienili mundur na stroje kolarskie i stanęli  na linii startu, by powalczyć o puchar Komendanta Głównego Policji, a tym samym o tytuł mistrzowski najlepszego policjanta i policjantki,  a także przedstawiciela innych służb mundurowych w kolarstwie górskim. W rywalizacji udział wzięło blisko 50 funkcjonariuszy z całej Polski, którzy do pokonania mieli dystans Mini – 31 km, a w całym maratonie walczyło ponad 400 uczestników. Zawodnicy podkreślali, że trasa nie należała do najłatwiejszych, jednocześnie chwalili jej walory krajobrazowe.

Podczas trwających zmagań sportowych dla mieszkańców gminy Wyrzysk i przybyłych gości zorganizowany był piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Przed główną częścią maratonu wystartował przejazd rodzinny w którym wzięło udział ponad 100 uczestników, w tym rodziny z dziećmi. Ponadto dla wszystkich zgromadzonych przygotowano szereg atrakcji m.in. wystawiono stoisko KPP Piła, gdzie można było oznakować rowery, sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu z wiatrówki oraz zobaczyć jak działają alko i narko gogle. Dużym zainteresowaniem cieszył się również atrakcje przygotowane przez policjantów grupy realizacyjnej i przewodnika psa służbowego z pilskiej komendy.

Wspólne działania Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej dały masę radości dzieciom w w ramach organizowanego przez Panią Burmistrz Bogusławę Jagodzińską Dnia Dziecka. Mnóstwo dzieci skorzystało z możliwości pomalowania twarzy, zabawy na dmuchanych zamkach, czy też konkursach przygotowanych przez OSP.

Gdy na metę dojechali mundurowi kolarze, czekała na nich niespodzianka. Szef pilskiej komendy wraz z Komendantem Komisariatu w Wyrzysku a dodatkowo Przewodniczącym Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów przy KPP Piła kom. Marcinem Towalewskim zaprosił wszystkich policjantów i przedstawicieli innych służb mundurowych na poczęstunek.
W miłej atmosferze funkcjonariusze spędzili czas po wyczerpującym wysiłku fizycznym. Była to również znakomita okazja do integracji środowiska mundurowego.

Około godziny 16:00 przyszedł czas na wręczenie pucharów i dyplomów dla zwycięzców.

Klasyfikacja kobiet wśród funkcjonariuszy Policji:

Jarząb Joanna (KMP w Lesznie)
Jędruszak Justyna (KWP w Gdańsku)
Starzyńska Anna (KPP w Pile)

Klasyfikacja mężczyzn wśród funkcjonariuszy Policji:

Baranek Paweł (KSP)
Dziuk Adam (KPP w Myszkowie)
Rycombel Łukasz (KMP Dąbrowa Górnicza)

Klasyfikacja mężczyzn 40+ wśród przedstawicieli wszystkich służb mundurowych:

Rycombel Łukasz (KMP Dąbrowa Górnicza)
Surowiec Krzysztof (emeryt policyjny)
Szczyrba Tomasz (KWP Poznań)

 

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i realizację tej wspaniałej imprezy.

 

 

fot. Sebastian Cichocki

Jędrzej Panglisz/PG