Po raz trzeci został najlepszym Policjantem Ruchu Drogowego

Data publikacji: 17.05.2010

W piątek /14. 05. 2010r./ w Zielonej Górze, odbyły się Wojewódzkie Eliminacje „Policjanta Ruchu Drogowego Roku 2010”. Najlepszym okazał się, po raz trzeci, policjant z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie, sierż. Patryk Szarata.

Na eliminacjach spotkali się najlepsi policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego komend całego województwa lubuskiego. Walczyli o tytuł Policjanta Roku Ruchu Drogowego 2010.

Funkcjonariusze rywalizowali w 6 konkurencjach, tj. test wiedzy, znajomość wybranych przepisów służbowych, strzelanie z broni, kierowanie ruchem, jazda motocyklem oraz jazda samochodem.

Zwycięzcą został sierż. Patryka Szaraty i to on, po raz kolejny, będzie reprezentował województwo lubuskie w finale centralnym, który odbędzie się w czerwcu w Poznaniu. III miejsce w Finale Wojewódzkim zajął sierż. sztab. Piotr Błauciak z KMP w Zielonej Górze, a III zdobył sierż. Łukasz Bukowski z KMP w Gorzowie Wlkp.

Sierż. Patryk Szarata od 7 lat służy w Policji. Od początku swojej służby związany jest z Wydziałem Ruchu Drogowego KPP Świebodzin. Spytany co najbardziej lubi w swojej pracy, odpowiada , że rozwiązywać zagmatwane zdarzenia drogowe.

(źródło: KWP Gorzów Wlkp.)