Policjanci wsparli "KRWIoOBIEG TERYTORIALSA"

Data publikacji: 28.05.2018

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie włączyli się w akcję zbiórki krwi, połączonej z promocją idei przeszczepów. W "KRWIoOBIEG-u TERYTORIALSA", zorganizowanym w sobotę na rzeszowskich bulwarach, przedstawiciele różnych służb mundurowych, sami oddawali krew, zachęcając jednocześnie mieszkańców Rzeszowa do przyłączenia się do tego projektu.

W sobotę na rzeszowskich bulwarach odbył się "KRWIoOBIEG TERYTORIALSA" - akcja zbiórki krwi, połączonej z promocją idei przeszczepów, zorganizowana przez 3 Podkarpacką Brygadę Obrony Terytotialnej. Przedstawiciele różnych służb mundurowych - żołnierze, policjanci, strażacy, strażnicy więzienni - czynnie włączyli się w ten projekt. Sami oddawali krew, zachęcając jednocześnie do tego mieszkańców Rzeszowa. Wszyscy chętni mogli oddać krew w "Krwiobusie" - autobusie ze specjalistycznym wyposażeniem z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Na przygotowanych przez służby mundurowe stoiskach, odwiedzający bulwary mogli dowiedzieć się wielu rzeczy na temat dbania o bezpieczeństwo własne i swoich bliskich. W punkcie przygotowanym przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i Oddział Prewencji Policji w Rzeszowie, funkcjonariusze odpowiadali na różne pytania przechodniów, promowali Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, rozdawali ulotki oraz elementy odblaskowe.  

Wszyscy chętni mogli przejechać się wojskowym quadem, czy spróbować słynnej wojskowej grochówki. Głównym założeniem akcji było poszerzenie wiedzy mieszkańców naszego miasta na temat honorowego krwiodawstwa, postaw prozdrowotnych oraz idei przeszczepów.