Policja razem z dziećmi w "Dniu Matki"

Data publikacji: 27.05.2018

Jest taki dzień... „Dzień Matki” kiedy wdzięczność dzieci jest maksymalnie spotęgowana, a serca biją ze zdwojoną siła, aby uwypuklić miłość dla swoich mam. Lubuska Policja włącza się w życzenia i podziękowania za to, jak poświęcają się na co dzień. Na specjalnym pikniku służby mundurowe zorganizowały specjalne stoiska.

26 maja to obowiązkowa data dla wszystkich dzieci, które w tym szczególnym momencie powinny podziękować za wszystko swym ukochanym mamom. Choć z pewnością to same dzieci stanowią najbardziej wartościowy prezent, to nie powinno zabraknąć miejsca na serdeczność, życzenia i pocałunki stanowiące wdzięczność za codzienną troskę i miłość. Na pikniku nie zabrakło znamienitych gości m.in. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej oraz Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka.Swą ekspozycję przedstawiły również służby mundurowe. Lubuska Policja jak zawsze demonstrowała stoisko Wydziału Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp., którego policjanci mają największe doświadczenie w edukacji najmłodszych. To wspaniała okazja w kontekście zbliżających się wakacji, aby przypomnieć o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Ulotki, transparentne broszurki oraz inne profilaktyczne gadżety mają być najskuteczniejszym edukatorem dla najmłodszych. To także refleksja dla mam, aby pamiętały, że ich dzieci to największy skarb i inwestycja. Także w bezpieczeństwo. Wśród wielu zasad bezpieczeństwa policjanci zwracali także uwagę na szeroką kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”. Ona ma niebagatelne znaczenie właśnie podczas wakacji, kiedy zagrożenia związane z akwenami są największe. Kiedy dorośli pracują, a dzieci pozbawione opieki mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie. Oczywiście Policja będzie zwracała uwagę na ich bezpieczeństwo, niemniej najważniejsza jest profilaktyka i wiedza najmłodszych o zagrożeniach. Ta z wyjątkowym podejściem do dzieci realizowana była przez podinsp. Annę Księżak- Nowak oraz kom. Justynę Ławreszuk

Ale na pikniku nie mogło również zabraknąć policjantki ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. st. post. Katarzyny Węgrzyn, którą dzieci doskonale znają z licznych spotkań prewencyjnych. Miasteczko ruchu drogowego oraz przekazywane przez policjantkę pogadanki cieszyły się dużą popularnością najmłodszych. Podobnie jak stanowisko militarne policyjnych antyterrorystów, które z kolei skupiało uwagę chłopców. Każda okazja jest dobra, aby przypominać najmłodszym o bezpieczeństwie. Spokojne, radosne i nienarażone na niebezpieczeństwo dziecko to najlepszy prezent dla mamy, nie tylko w „Dzień Matki” ale zawsze. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego !

 

ro KGP na podstawie : żródło ZP KWP Gorzów WLKP