Policyjne pamiątki dla Centrum Weterana

Data publikacji: 25.05.2018

25 maja 2018 r., w Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa MON przy ul. Puławskiej 6a, nastąpiło uroczyste przekazanie policyjnych pamiątek w postaci manekina w pełnym policyjnym umundurowaniu wyjściowym z emblematami uczestnika misji. Od tego momentu eksponaty będą stanowiły stały element ekspozycji poświęconej misjom znajdującym się w części muzealnej Centrum.

Przekazania dokonał Prezes Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami RP, mł. insp. w stanie spoczynku Marek Górnicki, do którego należały pamiątki z misji pokojowej na Bałkanach. W uroczystości uczestniczył naczelnik Wydziału Misji Zagranicznych i Oficerów Łącznikowych Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP kom. Marek Dzierżęga oraz asp. Arkadiusz Bednarz – specjalista WMZiOŁ BMWP KGP.

- Ktoś powiedział, że w naszym centrum mamy już wszystko, ale wciąż okazuje się, że nie i wzbogacamy się o nowe eksponaty – powiedział płk. Mirosław Ochyra, reprezentujący dyrektora Centrum. – Policyjne pamiątki są dla nas niezwykle cenne, gdyż wciąż niewiele osób wie, że na zagranicznych misjach służą także polscy policjanci.

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa MON odwiedza corocznie około 10 tys. osób rocznie, w większości młodzieży, uczniów szkół średnich z klas o profilu policyjnym. Ekspozycja poświęcona Policji będzie promowała udziału polskiej Policji w misjach zagranicznych.

BMWP/BKS KGP / ig

zdj. Andrzej Chyliński