NOWI POLICJANCI W SZEREGACH PODLASKIEGO GARNIZONU POLICJI

Data publikacji: 25.05.2018

9 nowych policjantów wstąpiło w szeregi podlaskiego garnizonu Policji. Dziś ślubowali „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Rotę ślubowania od funkcjonariuszy przyjął I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku podinspektor Jacek Kumpiałowski.

Dziś, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy, którzy będą pełnić służbę w podlaskim garnizonie Policji. 2 kobiety i 7 mężczyzn wypowiedziało słowa roty ślubowania, po wcześniejszym sprostaniu wymogom stawianym kandydatom do służby i przejściu wszystkich etapów postępowania kwalifikacyjnego. Przed I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku podinspektorem Jackiem Kumpiałowskim policjanci ślubowali m.in. „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. W uroczystości uczestniczył również Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku podinspektor Jacek Tarnowski oraz zaproszeni goście. Zanim jednak młodzi adepci podlaskiej Policji będą mogli wesprzeć w codziennej służbie swoich starszych kolegów, czeka ich rozpoczynające się w pierwszy poniedziałek czerwca, kilkumiesięczne szkolenie w jednej ze szkół policyjnych. Następnie 4 z nich trafi do Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, 2 do Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach oraz po 1 do Komend Powiatowych Policji w: Augustowie, Wysokiem Mazowieckiem i Hajnówce.

Nowo przyjęci do służby mundurowi tradycyjnie mogli też dziś liczyć na gratulacje i uściski od przybyłych na uroczystość bliskich i przyjaciół.