Policjant napisał tekst, a licealiści nakręcili teledysk

Data publikacji: 24.05.2018

Uczniowie z Liceum w Czerwińsku, przy wsparciu policjanta z Płońska stworzyli niecodzienny projekt profilaktyczny skierowany do młodzieży. Zaśpiewali i wystąpili w teledysku nakręconym do piosenki, której tekst ułożył właśnie mundurowy.

Kilka miesięcy temu młodzi adepci sztuki policyjnej - uczniowie klasy drugiej z Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku podjęli wyzwanie stworzenia niepowtarzalnego i wyjątkowego projektu profilaktycznego skierowanego do młodych ludzi. Pomysł narodził się podczas zajęć dotyczących zagadnienia profilaktyki społecznej, prowadzonych przez policjanta z Płońska, który jest również nauczycielem w ich szkole. Uczniowie początkowo chcieli po prostu zdobyć lepszą ocenę z „policyjnego” przedmiotu, jednak z czasem stwierdzili, że chcą zrobić coś, co trafi do ich rówieśników.

Młodzi ludzie pomysłów mieli bardzo dużo. Po burzliwych dyskusjach zdecydowali się na nagranie teledysku, który miał obalać teorię o niskiej szkodliwości czy nawet nieszkodliwości marihuany, pojawiającą się w mediach czy Internecie. Gatunek muzyczny jaki został wybrany to hip-hop, często kojarzony właśnie z młodzieżą. Wspierających uczniów policjant-nauczyciel napisał słowa piosenki. Zaprzyjaźniony muzyk Igor Pawlak skomponował muzykę, a Dariusz Pepciaq Daniszewski zajął się montażem dźwięku. Nagranie audio możliwe było dzięki udostępnieniu studia nagrań przez Miejskie Centrum Kultury w Płońsku.

Teledysk, w którym zagrali pomysłodawcy - uczniowie klasy policyjnej, kręcony był w różnych miejscach na terenie Płońska m.in. na dworcu PKP, cmentarzu parafialnym, w Komendzie Powiatowej Policji w Płońsku, parku oraz zakładzie usług pogrzebowych „Domański”. W tym zakresie młodzież wsparł Robert Liberek z firmy Fotorogo z Płońska. Młodzież wykazała się niesamowitą kreatywnością. Ich zachowania oraz sam klimat teledysku jest wyjątkowy i bardzo wymowny.

 

Autor: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 27.65 MB)