Nowe elementy umundurowania dla policjantów

Data publikacji: 17.05.2010

Na przełomie maja i czerwca zostaną wydane policjantom kolejne, nowe elementy umundurowania. Komenda Główna Policji podpisała umowy z wykonawcami, wyłonionymi w drodze postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, na zakup 30 tys. sztuk spodni letnich, 30 tys. par półbutów służbowych oraz 60 tys. sztuk koszulek polo z krótkim rękawem.

Nowe elementy umundurowania są nowoczesne i wygodne. Spodnie letnie wykonano z tkaniny wełniano-poliestrowej. Zapewniają swobodę ruchów i wysoki komfort użytkowania, dobrze się układają, są przewiewne, odporne na deformację. Półbuty służbowe wykonano z czarnej skóry bydlęcej licowej – posiadają specjalną podeszwę pochłaniającą mikrowstrząsy powstające podczas chodzenia po twardym podłożu oraz mają antypoślizgowe urzeźbienie bieżnika. Do wykonania koszulek polo użyto materiałów, które są przewiewne i trwałe.

W związku ze zbliżającym się okresem letnim priorytetem służb logistycznych jest jak najszybsze przekazanie zakupionych elementów umundurowania policjantom.

Ponadto, aby umożliwić odpłatne uzupełnienie nowego umundurowania, w Biurze Logistyki KGP uruchomiono specjalny punkt kontaktowy, gdzie telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej można zamówić brakujące części munduru.

mg

Film Nowe elementy umundurowania dla policjantów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nowe elementy umundurowania dla policjantów (format flv - rozmiar 2.23 MB)