Druga edycja samoobrony

Data publikacji: 17.05.2018

W Szkole Policji w Pile rozpoczęła się druga edycja warsztatów samoobrony dla kobiet. Przez najbliższe dwa miesiące, panie będą nabywały wiedzę i umiejętności praktyczne związane z samoobroną.


Druga edycja warsztatów samoobrony kobiet rozpoczęła się 25 kwietnia. Udział w niej biorą wszystkie chętne panie pracujące w pilskiej Szkole. Zajęcia odbywają się cyklicznie, w każdą środę, przez najbliższe dwa miesiące.

Warsztaty składają się z trzech bloków tematycznych: wykładów z psychologiem, zajęć praktycznych z samoobrony oraz zajęć z pierwszej pomocy. Pierwsze zajęcia odbyły się w formie wykładu i ćwiczeń poprowadzonych przez wykładowców Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia -  podkom. Alicję Baranowską oraz  nadkom. Ewę Strug-Polewską. Kolejne zajęcia przybiorą formę zajęć praktycznych prowadzonych przez asp. Tomasza Ptaka, podczas których panie uzyskają wiedzę i  umiejętności w  zakresie sprawnego i szybkiego obezwładnienia napastnika za pomocą siły fizycznej.


Ostatnią część warsztatów stanowić będzie kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, który przeprowadzi kom. Radosław Spychalski. Drugą edycje kursu samoobrony dla kobiet otworzył, p.o. Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile podinsp.  Michał Kominowski oraz p.o. Kierownik ZPiTI kom.  Michał Zielonka.

Źródło: Szkoła Policji w Pile