V Ultramaraton Podkarpacki

Data publikacji: 14.05.2018

W sobotę w Rzeszowie odbył się V Ultramaraton Podkarpacki. Podobnie, jak w latach ubiegłych Patronat Honorowy nad biegiem objęli m. in. Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Komendant Miejski Policji w Rzeszowie. W biegach startowali również policjanci. Na koronnym dystansie 115 km w klasyfikacji mundurowej drugie miejsce zajął I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Przeworsku podinsp. Robert Piątek. Swoją reprezentację miała również rzeszowska komenda. W klasyfikacji służb mundurowych na dystansie 30 km, wśród kobiet najlepsza była st. sierż. Małgorzata Dencikowska. W biegu na 70 km trzecie miejsce zajął asp. szt. Krzysztof Filipowicz.

W tym roku, w V Ultramaratonie Podkarpackim zawodnicy startowali na czterech dystansach 30, 50, i 70 km oraz ekstremalnym - 115 km. Jak zawsze trasy ultramaratonu miały charakter terenowy i w znacznej części przebiegały głównie drogami polnymi i leśnymi dookoła Rzeszowa. Wzorem lat ubiegłych organizatorzy przewidzieli odrębną klasyfikację dla służb mundurowych. Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwali policjanci z rzeszowskiej komendy.

Najlepszym zawodniczkom i zawodnikom w poszczególnych dystansach puchary i pamiątkowe nagrody wręczyli m. in. sekretarz miasta Rzeszowa Marcin Stopa, w imieniu Prezydenta Rzeszowa, kierownik zawodów Lucyna Sroka, a w klasyfikacji służb mundurowych I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Konrad Wolak.

Zwycięzcami biegu głównego na najdłuższym dystansie 115 km zostali: Kamila Wróbel, wśród kobiet, a wśród mężczyzn tryumfował Cłapiński Janusz.

Z sukcesami startowali w tegorocznych zawodach również policjanci. W klasyfikacji służb mundurowych, startując w koronnym dystansie 115 km, drugie miejsce zajął I Zastępca Komendanta Powiatowego w Przeworsku podinsp. Robert Piątek. Z sukcesami w zawodach wystartowało dwoje policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. W klasyfikacji służb mundurowych st. sierż. Małgorzata Dencikowska z Wydziału Ruchu Drogowego okazała się najlepsza na dystansie 30 km. W biegu na 70 km trzecie miejsce zajął asp. szt. Krzysztof Filipowicz.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy udziału w tak trudnych zawodach. Więcej o IV Ultramaratonie Podkarpackim można przeczytać tutaj.