„Hołd i ukłon takim ludziom” – słowa podziękowania mieszkanki Iławy skierowane do Komendanta Głównego Policji

Data publikacji: 11.05.2018

Hołd i ukłon takim ludziom” - takimi słowami mieszkanka Iławy podziękowała za pośrednictwem Komendanta Głównego Policji dwóm policjantom z Iławy, którzy wykazali się profesjonalizmem i ofiarnością podczas ratowania życia jej mamy. Z biurka szefa Polskiej Policji podziękowanie trafiło także do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

W kwietniu br. dwóch iławskich dzielnicowych - st. asp. Dominik Siestrzewitowski oraz mł. asp. Daniel Bonisławski, podczas obchodu terenu służbowego, idąc jedną z klatek schodowych wyczuli zapach gazu w jednym z mieszkań. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji dzielnicowych nie doszło do tragedii. Pisaliśmy już o tym na stronie policji warmińsko – mazurskiej:

http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/44782,Ilawa-Wyczuli-gaz-i-zareagowali-Dzieki-interwencji-dzielnicowych-nie-doszlo-do-n.html?search=17355625

Mieszkanka Iławy postanowiła w sposób szczególny podziękować dwóm iławskim policjantom, pisząc list do Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka. W liście tym zawarła kilka zdań, w których wyraziła swoją wdzięczność za skutecznie przeprowadzoną akcję ratowania życia i zdrowia swojej mamy. Poniżej zamieszczamy list od mieszkanki Iławy do szefa polskiej policji oraz podziękowania od nadinsp. dr Jarosława Szymczyka skierowane do insp. Tomasza Klimka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Źródło: KWP w Olsztynie