Policyjny, europejski piknik

Data publikacji: 09.05.2018

Policyjny sprzęt i wyposażenie mogli oglądać uczestnicy pikniku, który zorganizowano w centrum Słupska z okazji przypadającego dziś Dnia Unii Europejskiej. Prezentację policyjną przygotowali wspólnie wykładowcy słupskiej Szkoły Policji i policjanci z Komendy Miejskiej.

W trakcie europejskiego pikniku swoje stanowiska przygotowali przedstawiciele wielu służb mundurowych. Oprócz Policji można było również zapoznać się z działalnością Akademii Marynarki Wojennej, Straży Miejskiej czy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wśród policyjnego wyposażenia największym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży cieszył się ubiór policjanta pododdziałów zwartych oraz automatyczna wyrzutnia granatów łzawiących. Tradycyjnie już najmłodsi chcieli zasiąść za kierownicą radiowozu, włączać sygnały dźwiękowe i wydawać polecenia przez megafon zainstalowany na radiowozie.

Młodzi ludzie ciekawi byli również, jakie warunki należy spełnić aby być przyjętym w szeregi Policji. Zainteresowani otrzymywali specjalne ulotki z niezbędnymi informacjami.