Policjant zdobył złoto w ju-jitsu

Data publikacji: 12.05.2010

Policjant z Olsztyna, asp. Tomasz Krajewski wygrał rozegrane w słoweńskim Mariborze, zawody serii Chelenge Cup w ju-jitsu. Nasz mistrz zajmuje obecnie 4 miejsce w rankingu światowym, co daje mu prawo startu w zawodach serii WORLD COMBAT GAME, które odbędą się na przełomie sierpnia i września, w Pekinie.

Tomasz Krajewski w olsztyńskiej policji służy od 13 lat. Gdy miał 8 lat zaczął trenować judo, a od 2001 roku, z powodzeniem uprawia ju-jitsu. W tym roku wywalczył już tytuł wicemistrza Polski w kategorii do 85 kg oraz wziął udział w trzech turniejach z cyklu Chelenge Cup. We włoskiej Bolonii zajął trzecie miejsce, na podium stanął również w Paryżu, gdzie był drugi. Złoto przywiózł ze słoweńskiego Mariboru, gdzie w finałowej walce pokonał reprezentanta Belgii, Essoubhiego. W słoweńskich zawodach, które odbyły się w dniach 8 – 9 maj br. Tomek, przed czasem zwyciężył m.in. aktualnego mistrza Europy, w kategorii do 85 kg., reprezentanta Austrii, Mathiasa Gastgeba. Olsztyński policjant obecnie zajmuje czwarte miejsce w rankingu światowym, w kategorii do 77 kg., co daje mu prawo startu w zbliżających się zawodach Word Combat Game, które odbędą się w dniach od 28 sierpnia do 4 września br., w Pekinie.

Do największych sukcesów asp. Tomasza Krajewskiego zalicza się tytuł Mistrza Europy, wywalczony w ubiegłym roku, w Czarnogórze, gdzie w finale pokonał reprezentanta Ukrainy. Olsztyński policjant, na swoim koncie ma także srebrny i dwa brązowe medale Mistrzostw Europy oraz brąz Mistrzostw Świata.