Wyłoniliśmy najlepszych kryminalnych

Data publikacji: 19.04.2018

Dziś policjanci pionu kryminalnego przystąpili do ostatniego etapu zawodów, po którym zostały podliczone punkty, a następnie ogłoszeni zostali zwycięscy. Laureaci otrzymali gratulacje i nagrody z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Dariusza Augustyniaka, Prokuratora Regionalnego z Krakowa Marka Woźniaka, Prokuratora Okręgowego w Kielcach Dariusza Dryjasa oraz Przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów nadkom. Jerzego Kaniewskiego.

Dziś o godzinie 10:00 łącznie 52 policjantów pionu kryminalnego przystąpiło do ostatniego etapu siedemnastej edycji zawodów pod hasłem „Policjant dochodzeniowo-śledczy, policjant nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą, policjant operacyjno-rozpoznawczy, technik kryminalistyki 2018 roku województwa świętokrzyskiego”.  Funkcjonariusze reprezentujący komendę miejską oraz 12 komend powiatowych garnizonu świętokrzyskiego wzięli w dłonie długopisy i zaczęli zmagania z testem wiedzy. W ciągu 30 minut wszyscy uczestnicy musieli samodzielnie udzielić odpowiedzi na 35 wymagających pytań.   
Po rozwiązaniu testu i podliczeniu punktów ze wszystkich etapów rywalizacji zostali wyłonieni zwycięscy w poszczególnych kategoriach. 

Najlepszymi policjantami w siedemnastej edycji zawodów okazali się być:

W kategorii policjant dochodzeniowo-śledczy:

1. mł. asp. Rafał Koprowski  z KPP w Pińczowie  
2. st. asp. Agata Kwiecień - Godzwon  z KPP w Staszowie
3. kom. Marek Popek z KPP w Ostrowcu świętokrzyskim

W kategorii policjant nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą:

1. podkom. Michał Barczyński z KPP w Jędrzejowie
2. podkom. Jarosław Smołuch z KPP w Końskich
3. kom. Krzysztof Piech z KPP we Włoszczowie

W kategorii policjant operacyjno-rozpoznawczy:

1. miejsce zajął policjant z KPP w Ostrowcu świętokrzyskim   
2. miejsce zajął policjant z KPP w Starachowicach
3. miejsce zajął policjant z KPP we Włoszczowie  

W kategorii technik kryminalistyki:

1. asp. szt.  Sylwester Garbala z KPP w Starachowicach 
2. podkom. Arkadiusz Odelski z KPP we Włoszczowie
3. asp. szt. Paweł Magiera z KPP w Busku - Zdroju

W kategorii drużynowej najlepszymi okazali się policjanci z:

1. KPP w Włoszczowie 
2. KPP w Starachowicach
3. KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim  

Zwycięzcy otrzymali gratulacje i nagrody z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Dariusza Augustyniaka, Prokuratora Okręgowego w Kielcach Dariusza Dryjasa oraz Przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów nadkom. Jerzego Kaniewskiego.

Dodatkowo podczas uroczystości szef świętokrzyskich policjantów wyróżnił i wręczył listy gratulacyjne od Komendanta Głównego Policji trzem funkcjonariuszom z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kiecach. Ci policjanci w marcu bieżącego roku wymierzyli cios w narkotykowy biznes. Ich długotrwałe i systematyczne czynności doprowadziły do przeszukania jednego z domów w Starachowicach, podczas którego zostały ujawnione 33 kilogramy nielegalnych specyfików.

Zwycięzka drużyna będzie reprezentować garnizon świętokrzyski w tożsamych zawodach na szczeblu ogólnopolskim, które odbędą się w czerwcu w Szkole Policji w Pile.

Organizatorem tegorocznego konkursu był Wydział Dochodzeniowo – Śledczy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Patronat honorowy objął przewodniczący Związków Zawodowych NSZZ Policjantów województwa świętokrzyskiego.   

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach