Najlepsi kryminalni w Pomorskiem

Data publikacji: 11.04.2018

Policjanci pionu kryminalnego ze wszystkich komend powiatowych i miejskich województwa pomorskiego zakończyli rywalizację w słupskiej Szkole Policji. O miano najlepszych rywalizowało 19 reprezentacji z komend miejskich i powiatowych.

Każda jednostka zgłosiła drużynę w skład której weszli: policjant dochodzeniowo-śledczy, policjant operacyjno-rozpoznawczy, technik kryminalistyki oraz policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą. Celem rywalizacji było promowanie wiedzy i umiejętności praktycznych policjantów służby kryminalnej oraz motywacja do doskonalenia swoich kwalifikacji zawodowych.

Przez dwa dni rywalizacji policjanci uczestniczyli w sprawdzianach wiedzy teoretycznej oraz sprawdzianach umiejętności praktycznych. W ostatecznej klasyfikacji najlepsi okazali się kryminalni z Kartuz (1.miejsce) przed swoimi kolegami z Lęborka (2.miejsce) i Kościerzyny (3.miejsce).
Zwycięzcy ze wszystkich województw rywalizować będą o miano najlepszych w kraju na początku czerwca w pilskiej Szkole Policji.