Kryminalni z Pomorza rywalizują w Słupsku

Data publikacji: 10.04.2018

Policjanci pionu kryminalnego ze wszystkich komend powiatowych i miejskich województwa pomorskiego rywalizują w słupskiej Szkole Policji o miano najlepszych. Są to wojewódzkie eliminacje do konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2018 roku”.

Celem konkursu jest promowanie wiedzy i umiejętności praktycznych policjantów służby kryminalnej oraz motywowanie ich do doskonalenia swoich kwalifikacji zawodowych. Najlepsza drużyna wyłoniona podczas zmagań w Słupsku będzie reprezentować pomorski garnizon Policji w finale ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się w Szkole Policji w Pile na początku czerwca.

Przebieg i konkurencje eliminacyjne w pierwszym dniu, w poniedziałek, obejmowały następujące zagadnienia:
- sprawdzian umiejętności strzeleckich
- sprawdzian umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wyniki najlepszych drużyn na półmetku realizacji przedstawiają się następująco:

  1. miejsce - Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach, 215,5 pkt.
  2. miejsce - Komenda Powiatowa Policji w Lęborku, 206,5 pkt.
  3. miejsce - Komenda Powiatowa Policji w Pruszczu Gdańskim, 189,5 pkt.

Dziś drugi dzień zmagań, upłynie on pod znakiem testu wiedzy oraz sprawdzianu umiejętności praktycznych w zakresie taktyki i techniki interwencji (zatrzymanie niebezpiecznego przestępcy.
Każda komenda miejska i powiatowa Policji zgłosiła po jednej drużynie w skład której weszli: policjant dochodzeniowo-śledczy, policjant operacyjno-rozpoznawczy, technik kryminalistyki oraz policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą.
Najlepszych policjantów pionu kryminalnego w pomorskim garnizonie policji i ostateczne wyniki rywalizacji poznamy dziś późnym popołudniem.