KWP – Ślubowanie nowo przyjętych policjantek i policjantów

Data publikacji: 29.03.2018

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Rekruci, zanim trafią do służby w jednostkach Policji w Poznaniu, Kępnie oraz Międzychodzie, odbędą sześciomiesięczne przeszkolenie, dzięki któremu zdobędą potrzebną wiedzę i umiejętności.

29 marca br. o godz. 11.00 w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste ślubowanie 16 policjantek i policjantów w ostatnim czasie przyjętych w szeregi wielkopolskiej Policji. Rekruci, po odbyciu sześciomiesięcznego przeszkolenia w Szkole Policji w Pile trafią do służby w komendzie w Poznaniu, Kępnie i Międzychodzie oraz Oddziale Prewencji Policji w Poznaniu.

Adeptów zawodu policjanta na uroczystości ślubowania powitał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka, który w swoim wystąpieniu życzył policjantkom i policjantom powodzenia podczas czekających ich w najbliższym czasie  egzaminów  oraz satysfakcji z wykonywanej pracy w przyszłości.  Komendant zwrócił się także do członków rodziny zaproszonych do udziału w uroczystości podkreślając, że nie można dobrze wykonywać obowiązków policjanta bez zrozumienia i wsparcia ze strony bliskich.

Następnie głos zabrał ksiądz prałat Stefan Komorowski kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, który zwracając się do nowo przyjętych funkcjonariuszy zapewnił ich o swoim wsparciu duchowym, wskazując jednocześnie na doniosłość dzisiejszego wydarzenia – „Złożyliście ślubowanie, od ślubowania nie ma odwołania. Można tylko zostać zdrajcą jeśli się ślubowania nie dotrzyma” – powiedział.

Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na gratulacje i wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Iwona Liszczyńska

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25.1 MB)