#spoKREWnieni

Data publikacji: 29.03.2018

Na trenie Komendy Głównej Policji odbyła się zbiórka krwi w ramach krajowej akcji #spoKREWnieni. Policjanci i pracownicy oddali prawie 11 litrów tego bezcennego leku. Akcję swym patronatem objęli: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Minister Obrony Narodowej.

#spoKREWnieni służbą to Ogólnopolska zbiórka krwi z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Akcję swym patronatem objęli: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Minister Obrony Narodowej. Biorą w niej udział nie tylko funkcjonariusze i pracownicy wszystkich służ podległych ministerstwom, ale włączyć się mógł każdy, kto zadeklarował taką chęć.

W czwartek 29 marca na terenie Komendy Głównej Policji przy ul. Puławskiej stanął krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Zgłosiło się prawie 40 osób: funkcjonariusze i pracownicy policji. Włączyli się także funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Tego dnia zebrano blisko 11 litrów tego bezcennego leku. Każda taka donacja jest niezwykle cenna, bowiem dotąd medycyna nie zdołała wyprodukować syntetycznej krwi.

Był czas kiedy krew przelewano do ostatniej kropli. Dzisiaj wystarczy oddać 450 ml by przyczynić się do ratowania czyjegoś życia. Wszystkim, którzy dziś oddali to, co mają najcenniejszego dziękujemy. Wierzymy, że jeszcze się kiedyś spotkamy. Zapraszamy jesienią.

(KGP / dm)