Pobiegli dla 10-letniego Michałka

Data publikacji: 26.03.2018

Blisko 383 km pokonali biegacze z Wyższej Szkoły Policji w II Mistrzostwach Szczytna w biegu 12-godzinnym, którego głównym celem było zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację 10-letniego Michała Ostrowskiego.

24 marca 2018 r. o godz. 6.00 na Plaży Miejskiej w Szczytnie rozpoczęły się II Mistrzostwa Szczytna w biegu 12-godzinnym. Mimo niesprzyjającej aury, na starcie stanęło 217 zawodników. Byli wśród nich zarówno zawodowcy, jak i amatorzy biegania. Na informację o organizacji tych zawodów zareagowali również policjanci – pracownicy oraz słuchacze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Entuzjastów biegów nie zabrakło, tym bardziej, że Mistrzostwa miały charakter charytatywny.

W tym roku organizatorzy – Klub Biegacza Jurand Szczytno – postanowili wspomóc pieniędzmi zebranymi podczas Mistrzostw 10-letniego Michała Ostrowskiego, który urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Choroba spowodowała u chłopca, m.in. niedowład kończyn dolnych oraz wodogłowie. Michałek jest rehabilitowany w specjalistycznych poradniach oraz korzysta z turnusów rehabilitacyjnych. Niestety do tej pory nie chodzi, ale na szczęście ma rodziców, którzy nie poddają się i walczą, by mógł normalnie funkcjonować.

Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie reprezentowało 20 zawodników, którzy łącznie przebiegli dla Michałka 382,9 km. Reprezentanci Uczelni wspólnie przebiegli dwa okrążenia. Kolejne dokładali Ci, którzy mieli więcej sił. Najwięcej okrążeń wokół Jeziora Domowego Dużego zrobił nadkom. Grzegorz Tomczak, który pokonał dystans 77,6 km. Dobrą kondycją wykazali się również: post. Dominik Loboda, który do puli dołożył 48,5 km, a także post. Magda Tokarska – 29,1 km.

Organizatorom podczas zawodów udało się zebrać 3687,70 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę!

Źródło: Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie