Sportowcy i Policjanci razem przeciw uzależnieniom

Data publikacji: 23.03.2018

W ramach kampanii organizowanej we współpracy z władzami samorządowymi Miasta i Gminy Piaseczno tym razem spotkaliśmy się z gimnazjalistami Szkoły w Złotokłosie. Program pod nazwą „Łączy nas sport nie narkotyki” przedstawił jego współzałożyciel Piotr Bąkowski- wielokrotny Mistrz Świata w kickboxingu.

Program współprowadzony jest przez piaseczyńską policję, a głównym jej celem jest idea rozwoju osobowego i samodoskonalenia się, dającego siłę odrzucania negatywnych i groźnych zachowań dotyczących młodzieży wieku szkolnego. Spotkanie w Złotokłosie poświęcone było w szczególności uzależnieniu od cyber świata i wynikających z tego zagrożeń.

W programie podzielonym na dwie części uczestniczyli oprócz Pana Piotra Bąkowskiego, także Pani Dominika Rembelska – mistrzyni świata Capoeiry, oraz miejscowy dzielnicowy mł. asp. Zbigniew Zając oraz kom. Jarosław Sawicki.

W ramach porozumienia zawartego pomiędzy Komendantem Powiatowym Policji w Piasecznie mł.insp. Robertem Chmielewskim i Panią Hanną Kułakowską- Michalak Zastępcą Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno przewidziano, że do końca tego roku szkolnego podobne spotkania z udziałem Mistrzów Sportu odbędą się we wszystkich szkołach z klasami gimnazjalnymi.

js/aw