Andy, angielski policjant - maratończyk w Słubicach

Data publikacji: 28.04.2010

Dzisiaj granicę niemiecko-polską w Słubicach przekroczył angielski policjant - maratończyk. Wspiera w ten sposób organizację Help for Heros, która została stworzona z myślą o policjantach, żołnierzach i sportowcach, którzy doznali poważnego uszczerbku na zdrowiu podczas misji pokojowych.

1 kwietnia bieżącego roku angielski policjant Andy Seery wyruszył z centrum Londynu, w trasę o długości 1248 km, aby po trzydziestu dniach dotrzeć na rynek w Środzie Wielkopolskiej. Policjant chce pokonać 30 maratonów w 30 dni - wspierając w ten sposób organizację Help for Heros, która została stworzona z myślą o policjantach, żołnierzach i sportowcach, którzy doznali poważnego uszczerbku na zdrowiu podczas misji pokojowych.

Dzisiaj Andy przekroczył granicę niemiecko-polską w Słubicach. W powitaniu maratończyka brali udział między innymi Burmistrz Środy Wielkopolskiej, Dyrektor Aresztu Śledczego w Środzie Wielkopolskiej, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej i Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Słubicach oraz przedstawiciele władz samorządowych Słubic.