PIĘKNO LUBUSKIEJ POLICJI

Data publikacji: 08.03.2018

Czarują urodą i wdziękiem ale kiedy trzeba, nie idą na kompromisy. Potrafią jak nikt inny użyć siły argumentu, która w wielu momentach okazuje się najbardziej skutecznym orężem. W wielu policyjnych pionach lubuskie policjantki i kobiety pracujące w Policji, profesjonalnie wykonują swe obowiązki służbowe. W dniu ich święta życzymy, aby ich zawodowe i prywatne marzenia były realizowane w pełni. Dziękujemy, że jesteście!

Nie ma właściwie policyjnej komórki, w której nie pracowałyby policjantki. Łagodzą konflikty, obyczaje ale w wielu momentach swą postawą dają rękojmię dobrze wykonanej służby. W swej codziennej pracy przekonują, że radzą sobie z największymi wyzwaniami. W licznych komunikatach, w których opisywane są okoliczności codziennych zdarzeń, bez trudu można odnaleźć istotną bądź kluczową wręcz rolę kobiet. Jak równy z równym, bark w bark, „z otwartą przyłbicą” podejmują się misji, która bardzo często naraża je na poważne zagrożenia. Bez oglądania się w tył i zwalniania tempa podążają naprzód, aby w porę uporać się z problemami i z honorem wypełniać słowa roty ślubowania.

Równie istotne zadania w Policji wykonują Panie, które munduru nie noszą ale są pracownikami korpusu służby cywilnej. Z pełnym przekonaniem należy stwierdzić, że dzięki Waszej ciężkiej, odpowiedzialnej pracy oraz zaangażowaniu charakteryzującym się determinacją, konsekwencją, rzetelnością oraz bezstronnością, Policja dysponuje wsparciem, które przekłada się na profesjonalizm.

W „Dniu Kobiet” chcielibyśmy wszystkim policjantkom oraz kobietom zatrudnionym na stanowiskach cywilnych lubuskiej Policji, życzyć, aby wykonywane czynności służbowe zawsze wiązały się z pasją i satysfakcją. Życzymy również, aby spełniały się te zawodowe i prywatne marzenia. Niech Wasza codzienna odwaga, moc, subtelność i mądrość będzie zawsze obecna. Dziękujemy, że jesteście!

 

nadkom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.