Tytuły "Człowieka Miesiąca" dla łódzkich mundurowych

Data publikacji: 20.04.2010

19 kwietnia w restauracji przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi odbyła się uroczysta kolacja na cześć dwóch łódzkich policjantów, którzy otrzymali tytuły „Człowieka Miesiąca”. To zaszczytne miano przyznawane jest od kilku lat przez redakcję „Expressu Ilustrowanego”, Telewizję „TOYA” i Radio „ESKA”. W tym miesiącu wyróżnienia przypadły w udziale dwóm policjantom z Komisariatu II Policji w Łodzi. Sierż. Robert Kroczyński i sierż. Dariusz Kapłański 29 października 2009 roku uratowali z pożaru dwie osoby.

Kiedy w kamienicy przy ulicy Limanowskiego wybuchł pożar na miejsce jako pierwsi dojechali policjanci z bałuckiego komisariatu. Mundurowi zauważyli wydobywający się ze starej kamienicy dym. Słychać było krzyki wołających o pomoc ludzi. Na parterze dym uniemożliwiał jakąkolwiek widoczność. Funkcjonariusze usłyszeli głos kobiety, która krzyczała , że nie może oddychać i nie wie jak wyjść. Policjanci gaśnicą samochodową lekko przytłumili ogień, który zajął m.in. drzwi na klatkę schodową, a następnie weszli do mieszkania gdzie zauważyli leżącą na podłodze kobietę, którą wynieśli na zewnątrz przekazując pod opiekę drugiego patrolu. Kolejne wołanie o pomoc dobiegało z I piętra. Tam też na klatce schodowej stał mężczyzna, któremu policjanci pomogli wyjść z budynku. Obie osoby zostały przekazane załodze pogotowia ratunkowego.

Za ten bohaterski czyn w czasie poniedziałkowej kolacji sierż. Dariusz Kapłański w imieniu własnym i nieobecnego z przyczyn osobistych kolegi sierż. Roberta Kroczyńskiego przyjął od organizatorów pamiątkowe dyplomy, a także listy gratulacyjne od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Marka Działoszyńskiego oraz innych zaproszonych gości.

Źródło: KWP Łódź