Oficerowie Dyżurni wyróżnieni przez Wojewodę Lubuskiego

Data publikacji: 16.02.2018

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosław Janiak w ramach obchodów Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 wyróżnili oficerów dyżurnych i podziękowali za profesjonalizm w czasie realizowania codziennych obowiązków.

Obchody Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 jest okazją do podsumowania działalności, a także oceny współpracy w ramach systemu powiadamiania ratunkowego. Coroczne spotkanie odbyło się w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak docenił pracę policyjnych oficerów dyżurnych. Podziękowania i gratulacje za profesjonalizm podczas wykonywanych codziennych czynności trafiły do trzech funkcjonariuszy województwa lubuskiego. Wojewoda dziękował za udzielanie pomocy ludziom, którzy oczekują jej od policjantów. Zmaganie się z sytuacjami kryzysowymi, trudnymi, wymaga odpowiedzialności, skuteczności w działaniu oraz umiejętności współpracy.

Wyróżniania z rąk Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosława Janiaka odebrali:

- asp. szt. Daniel Śliwka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach,

- asp. szt. Bogdan Prokopiuk z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp,

- mł. asp. Tomasz Gajewski z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim od października 2013 roku funkcjonuje Centrum Powiadamiania Ratunkowego, obsługujące numer alarmowy 112. Ideą tego numeru jest możliwość uzyskania pomocy od podmiotów i służb, do zadań których należy ochrona życia, zdrowia, bezpieczeństwa i porządku publicznego.

 

sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz

Zespół Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp.

foto: Lubuski Urząd Wojewódzki