Terminale płatnicze w podlaskiej Policji

Data publikacji: 29.01.2018

Podlaska Policja jest już w posiadaniu terminali płatniczych. Dziś odbyła się ich inauguracja w województwie podlaskim. Dzięki tym urządzeniom będzie można natychmiast opłacić mandat karny bez ponoszenia dodatkowych kosztów, a także nie tracąc czasu. Ogólne zasady programu omówił Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński.

Przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach odbyła się dziś inauguracja programu terminali płatniczych w województwie podlaskim. Za pomocą tych urządzeń będzie można od razu opłacić mandat karny używając swojej karty płatniczej. Również osoby posiadające zagraniczne karty płatnicze będą miały możliwość zapłacenia mandatu w swojej walucie.

Briefing prasowy otworzył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, który poinformował zebranych, że podlaska Policja docelowo otrzyma 80 sztuk terminali. W chwili obecnej w garnizonie podlaskim trwają szkolenia policjantów z obsługi tych urządzeń, a cały proces szkoleniowy, jak również wyposażania w terminale, ma się zakończyć 7 lutego. 

Z kolei szef podlaskich policjantów dodał, że do chwili obecnej podlaska Policja otrzymała już 50 terminali do obsługi których przeszkolonych zostało 91 policjantów. Generał nadmienił, że terminale trafią do wszystkich jednostek w naszym województwie. Najwięcej urządzeń otrzyma Komenda Miejska Policji w  Białymstoku, mianowicie 20 sztuk.