WSPol najlepszą drużyną Ćwiartki Komandosa w Czarnem

Data publikacji: 23.01.2018

Kolejny sukces biegaczy z Wyższej Szkoły Policji. Tym razem reprezentanci szczycieńskiej Uczelni sięgnęli po najwyższe trofeum 4. Ćwiartki Komandosa w klasyfikacji drużynowej. Serdecznie gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy dalszych sukcesów!

20 stycznia 2018 r. lekkoatletyczna reprezentacja Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wzięła udział w 4. Ćwiartce Komandosa, cyklicznych zawodach organizowanych w Czarnem (woj. pomorskie) przez Jednostkę Wojskową Komandosów z Lublińca, Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku i Urząd Miasta w Czarnem.

Zawody są jednym z etapów tzw. Szlemu Komandosa, w skład którego wchodzą jeszcze Półmaraton, Maraton i Supermaraton Komandosa.

W tym roku biegacze rywalizowali o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku. Każdy z uczestników biegł w pełnym umundurowaniu ćwiczebnym i z plecakiem o wadze 10 kg. Tę ekstremalną odmianę biegania ukończyło tego dnia prawie czterystu pasjonatów aktywnego spędzania czasu.

Duży sukces osiągnęła reprezentacja Wyższej Szkoły Policji, która po raz pierwszy w historii biegów organizowanych pod godłem "Komandosa" wygrała w klasyfikacji drużynowej.

Złożyły się na bardzo dobre rezultaty indywidualne naszych studentów oraz przedstawicieli kadry dydaktycznej, m.in.:

• Denisa Guzowskiego – 4. miejsce w klasyfikacji open mężczyzn (student I roku studiów 2 stopnia bezpieczeństwa wewnętrznego)
• podinsp. Macieja Wojciechowskiego – 6. miejsce w klasyfikacji open mężczyzn (starszy wykładowca Zakładu Wyszkolenia Specjalnego ISP WBW WSPol)
• post. Marleny Gielaty – 9. miejsce w klasyfikacji open kobiet (słuchaczka szkolenia zawodowego podstawowego).

W skład reprezentacji Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie weszli:
1. podinsp. Maciej Wojciechowski
2. nadkom. Grzegorz Tomczak
3. kom. Mateusz Pałys
4. post. Marlena Gielata
5. Wioletta Waloch
6. Natalia Michalak
7. Karolina Górska
8. Denis Guzowski
9. Eliasz Sygut
10. Jakub Szmigiel
11. Michał Jadeszko
12. Mariusz Żak

(WSPol w Szczytnie / kp)