Sukces akcji charytatywnej Polskiego Radia. Na rzecz rodziny zmarłego policjanta zebrano ponad 141 tys. zł

Data publikacji: 27.12.2017

141 202 zł - taką kwotę zebrało wśród słuchaczy Polskie Radio dla rodziny policjanta, który zginął 2 grudnia podczas akcji w Wiszni Małej. Dziś z prezesem Polskiego Radia Jackiem Sobalą spotkał się Komendant Główny Policji, nadinspektor Jarosław Szymczyk, by podziękować za inicjatywę.

2 grudnia 40-letni starszy aspirant Mariusz Koziarski zginął w Wiszni Małej podczas próby zatrzymania członków gangu okradającego bankomaty. Napastnik otworzył ogień z kałasznikowa, zabijając antyterrorystę i raniąc trzech innych policjantów. Policjant osierocił dwoje dzieci 8-letnią córkę i 12-letniego syna. Pośmiertnie został mianowany na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka przez prezydenta Andrzeja Dudę na pierwszy stopień oficerski podkomisarza.

Zarząd i pracownicy Polskiego Radia, głęboko poruszeni tragiczną śmiercią Policjanta, zainicjowali akcję charytatywną na rzecz najbliższej rodziny Zmarłego. Jest to wyraz wielkiego szacunku społeczności Polskiego Radia jako nadawcy misyjnego dla bohaterskiej postawy funkcjonariusza publicznego, poległego na służbie w obronie życia i bezpieczeństwa współobywateli.

Po raz pierwszy wszystkie anteny jednocześnie włączyły się we wspólną akcję charytatywną, z której środki zostaną przeznaczone na jeden niezwykle ważny społecznie cel. Licytacje odbyły się na antenach PR 24, Jedynki, Dwójki, Trójki oraz Czwórki. Pośród pamiątek wybranych przez dziennikarzy Polskiego Radia ze swoich prywatnych zbiorów znalazły się książki, albumy, wydawnictwa płytowe opatrzone unikatowymi dedykacjami przedmioty z porcelany, obrazy, ryciny, monety okolicznościowe i wiele innych. 

Dzięki hojności słuchaczy udało się zebrać kwotę 141 202 zł.

(Polskie Radio / ig)