Poznań - Policjanci spełnili marzenie Krzysia

Data publikacji: 21.12.2017

Poznańskich policjantów odwiedził mały mieszkaniec Wielkopolski. 8-letni Krzyś jest szczególnym pasjonatem Policji i wszystkiego, co się z nią wiąże. Dla chorego na białaczkę chłopca była to niespodzianka i wielkie przeżycie. Krzysiu z bliska przyjrzał się pracy policjantów i sam na chwilę nim został. Był to niezapomniany dzień zarówno dla niego jak i policjantów.

8-leni Krzysiek choruje na ostrą białaczkę limfobiastyczną. Mimo choroby jest dzieckiem pogodnym i uśmiechniętym. Jego największym zainteresowaniem cieszy się Policja, a marzeniem chłopca jest zostać policjantem. Dlatego bardzo chciał spotkać się z mundurowymi i z bliska przyjrzeć się ich pracy.

Poznańscy policjanci poznali chłopca podczas jednej z wizyt u dzieci na oddziale onkologicznym. To tam dowiedzieli się o jego marzeniach i zamiłowaniach do policyjnego munduru. Dlatego teraz postanowili sprawić mu niespodziankę, zapraszając go wraz z rodziną do poznańskiej komendy. Gościa przywitał Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu kom. Piotr Gruszka oraz policjanci z Komendy  Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Policjanci, z którymi spotkał się chłopiec, opowiadali mu o specyfice wykonywanych zadań. Dużą radość sprawiła Krzysiowi obecność na stanowisku kierowania i przyglądanie się pracy oficera dyżurnego. Chłopiec miał możliwość usiąść w fotelu dyżurnego, wywołać przez stację patrol, a także przyjrzeć się z kajdankom i pozostałemu wyposażeniu oraz urządzeniom, wykorzystywanym przez policjantów w codziennej służbie.

Gość oraz jego tata z dużym zainteresowaniem wysłuchali opowieści technika kryminalistyki, prezentującego zawartość specjalistycznej walizki, która okazuje się bardzo pomocna przy zabezpieczaniu śladów pozostawionych przez sprawców na miejscu przestępstwa. Krzysiu sam mógł spróbować zabezpieczyć odbitki swoich linii papilarnych.

Na pamiątkę policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, obdarowali chłopca gadżetami oraz prezentami od Drużyny Szpiku, które z pewnością nie pozwolą mu zapomnieć o tym wyjątkowym dniu.

Życzymy Krzysiowi dużo zdrowia i uśmiechu, a także jeszcze wielu, wielu marzeń do spełnienia. Cieszymy się, że mogliśmy spełnić choć jedno z nich.

Autor: mł. asp. Patrycja Banaszak/IL