Spotkanie świąteczne z wdowami i sierotami po poległych na służbie Policjantach

Data publikacji: 18.12.2017

Tradycyjnie, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, z inicjatywy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Pawła Spychały odbyło się spotkanie z wdowami i sierotami po poległych w służbie policjantach. Święta to czas pachnący piernikiem i choinką oraz rozbrzmiewający kolędą, ale przede wszystkim czas składania sobie serdecznych życzeń i wspomnień o osobach, których już nie ma wśród nas…

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała spotkał się z wdowami i sierotami po poległych w służbie policjantach z województwa kujawsko - pomorskiego. Podczas uroczystości obecni byli komendanci miejscy i powiatowi komend policji, w których służyli polegli policjanci, a także Ksiądz Prałat Stanisław Kotowski Kapelan kujawsko-pomorskiej Policji i Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa kujawsko – pomorskiego.

W naszym województwie jest dziesięć rodzin, w których wychowuje się czworo dzieci osieroconych przez poległych w służbie Policjantów. W spotkaniu uczestniczyło siedem rodzin. Wszyscy obecni złożyli sobie serdeczne życzenia świąteczne oraz noworoczne.

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała wręczył świąteczne upominki. Najmłodsze dzieci otrzymały świąteczne paczki od Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa kujawsko-pomorskiego. Podczas spotkania przekazano również paczki, które dla swoich podopiecznych przygotowała Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej uroczyste święta w naszej tradycji. Czas, na który wszyscy czekamy z utęsknieniem oraz przygotowujemy się długo i starannie. Dzięki kontynuacji wieloletniej już tradycji, jaką jest coroczne spotkanie świąteczne organizowane przez kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, wszyscy zaproszeni goście mogli poczuć radość, spokój, odprężenie i miły nastrój. Wspólnie spędzony czas, przy stole, choince, dźwiękach kolęd minął w atmosferze życzliwości, ale i również wspomnień oraz pamięci o policjantach, którzy oddali życie podczas wykonywania swoich obowiązków.