Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych MSWiA w Pływaniu

Data publikacji: 11.12.2017

Na pływalni krytej Wyższej Szkoły Policji odbyła się kolejna edycja zawodów w pływaniu, które na stałe wpisały się w harmonogram imprez organizowanych przez szczycieńską Uczelnię. W Otwartych Mistrzostwach Służb Mundurowych w Pływaniu udział wzięło blisko 150 zawodników z całej Polski. Reprezentanci służb mundurowych rywalizowali w 11 konkurencjach pływackich, w tym jednej drużynowej. W tym roku puchar dla najlepszej jednostki Policji trafił do drużyny z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Wśród funkcjonariuszy Policji najlepszą pływaczką zawodów okazała się Katarzyna Moskal z KWP w Krakowie, natomiast najlepszym pływakiem Łukasz Pańczyszyn z KMP w Koszalinie. Serdecznie gratulujemy!

9 grudnia br. mł. insp. dr Sławomir Zubański – Prorektor ds. studenckich Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, w imieniu Komendanta-Rektora, wspólnie ze st. bryg. mgr inż. Mariusz Gęsickim - Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie oficjalne otworzyli kolejną edycję Otwartych Mistrzostw Służb Mundurowych w Pływaniu objęte honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, a także Mistrzostw Polski Państwowej Straży Pożarnej w Pływaniu.

Po krótkim rozpływaniu uczestników rywalizacja rozpoczęła się na dobre. W szranki stanęło ponad 150 zawodników. Reprezentanci formacji mundurowych: Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Więziennej oraz Wojska Polskiego rywalizowali w 10 konkurencjach indywidualnych na dystansach: 50 m stylem motylkowym, 50 i 100 m stylem grzbietowym, 50 i 100 m stylem klasycznym;100 m stylem zmiennym; 50, 100, 200 (kobiety) i 400 (mężczyźni) m stylem dowolnym oraz jednej drużynowej – sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym.

Zawody rozegrano w 3 kategoriach wiekowych:

OPEN (kobiety do 34 lat  i mężczyźni do 39 lat),
MASTERS I (kobiety w wieku 35-44 lat i mężczyźni w wieku 40-49 lat),
MASTERS II (kobiety w wieku 45 lat i starsze oraz mężczyźni w wieku 50 i starsi).

Podczas tegorocznych zawodów rozegrano również Mistrzostwa Polski Państwowej Straży Pożarnej w pływaniu.

Medale, puchary, dyplomy

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali z rąk nadkom. dr. Tomasza Siemianowskiego – Kierownika Zakładu Wyszkolenia Specjalnego Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPol oraz st. bryg. mgr inż. Mariusza  Gęsickiego - Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie medale oraz dyplomy.

Wyniki

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw okazał się Jakub Motyczyński SG SP w Warszawie natomiast najlepszą zawodniczką Katarzyna Moskal z KWP w Krakowie. Najlepsze drużyny mistrzostw to:

  • I miejsce – KW PSP Katowice,
  • II miejsce – KW PSP Łódź,
  • III miejsce – SG SP Warszawa.

Wśród policjantów najlepszym zawodnikiem mistrzostw okazał się Łukasz Pańczyszyn z KMP w Koszalinie, natomiast najlepszą zawodniczką Katarzyna Moskal z KWP w Krakowie.

Najlepsze drużyny w Klasyfikacji Generalnej Jednostek Policji to:

  • I miejsce – KWP Kraków,
  • II miejsce – KWP Katowice,
  • III miejsce – OPP Łódź.

Wyniki zawodników WSPol

Z ramienia Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w Mistrzostwach startowała mł. asp. Edyta Antonik. Zawodniczka Uczelni zdobyła złoty medal na dystansie 50 m stylem klasycznym.

Szczegółowe informacje dotyczące wyników Otwartych Mistrzostw Służb Mundurowych w Pływaniu dostępne są na stronie: www.megatiming.pl.

Organizatorem Otwartych Mistrzostw Służb Mundurowych w Pływaniu  pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji byli: Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie oraz Klub Sportowy „Płetwal” Szczytno.

(WSPol / mg)