Ruszyła "Niebieska Gwiazdka"

Data publikacji: 07.12.2017

Już po raz piąty policjanci z posterunku w Teresinie wraz z mieszkańcami gminy ruszają z teresińską "Niebieską Gwiazdką". Wspólnie pomagają najbardziej potrzebującym. W tym roku w ramach akcji odbędzie się koncert charytatywny Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Głównej Policji.

Po raz piąty policjanci z posterunku w Teresinie wraz z mieszkańcami gminy ruszają z akcją charytatywną o nazwie "Niebieska Gwiazdka". Jest to szczególny czas, gdy mundurowi wraz z mieszkańcami łączą siły, by pomóc najbardziej potrzebującym. Podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się charytatywny koncert w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Głównej Policji.

Jej pomysłodawczynią jest sierż. Anna Opęchowska-Ciak. Pomoc drugiemu człowiekowi to jej misja, dlatego właśnie została policjantką. Funkcjonariuszka zainteresowała swoim pomysłem Agnieszkę Ptaszkiewicz, prezes miejscowego Stowarzyszenia Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin "IMPULS", a także liczne grono mieszkańców oraz darczyńców, którzy mieszkają nawet w Wielkiej Brytanii.

Policjantka wspólnie z innymi wolontariuszami zabiega o żywność długoterminową, środki czystości, artykuły szkolne, zabawki. Co roku dzięki akcji udaje się zorganizować pomoc na święta kilkunastu rodzinom.

Sierżant Anna Opęchowska-Ciak służy w Policji od 2008 roku. Od początku służbę pełniła w Posterunku Policji w Teresinie. Zawsze zaangażowana w swoich działaniach, odwiedzała potrzebujących nawet będąc w zaawansowanej ciąży.

Co roku paczki rozdawane są kilka dni przed Wigilią. Policjantka niczym Mikołaj zjawia się z podarunkami wywołując na twarzach ludzi uśmiech, ale i niejednokrotnie łzy szczęścia. To dzięki niej niektórzy otrzymali pralkę czy lodówkę. To właśnie dzięki akcji dzielnicowej niektóre dzieci dostały prezent po raz pierwszy w życiu. Stowarzyszenie Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin "Impuls" oraz funkcjonariusze Posterunku Policji w Teresinie zapraszają na koncert charytatywny, który odbędzie się 17 grudnia 2017 roku o godz. 11 w Niepokalanowie. Występ Orkiestry Reprezentacyjnej Policji odbędzie się w ramach piątej edycji „Niebieskiej Gwiazdki”. Zachęcamy również do udziału w mszy świętej w intencji potrzebujących i samotnych, która zostanie odprawiona w Niepokalanowie tego samego dnia o godz.10.

Żywność, artykuły higieniczne, żywność dla niemowląt oraz odzież zostaną przekazane rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej, ale również seniorom i osobom samotnym. Zbiórka będzie prowadzona również w trakcie koncertu.

 

Autor: sierż. szt. Agnieszka Dzik