Laury dla policyjnego wolontariatu

Data publikacji: 06.12.2017

Działania wolontaryjne policjantów i pracowników Szkoły Policji w Słupsku zostały docenione podczas regionalnej Gali Wolontariatu, która odbyła się we wtorkowy wieczór w sali filharmonii „Sinfonia Baltica” w Słupsku. Nasi wolontariusze zostali docenieni kolejny raz z rzędu.

W trakcie gali wręczono wyróżnienia i nagrody najbardziej wyróżniającym się wolontariuszom i organizacjom działającym bezinteresownie na rzecz innych osób.
Wolontariusze Szkoły Policji w Słupsku zostali docenieni między innymi za systematyczne akcje krwiodawstwa organizowane przez Szkolny Klub HDK PCK, a także za działalność policyjnych ratowników, którzy propagują znajomość udzielania pierwszej pomocy wśród dzieci i młodzieży - także latem wśród turystów na usteckiej plaży.

Delegacji która uczestniczyła w gali przewodniczyła zastępca Komendanta Szkoły mł.insp. Jolanta Buczyńska-Koc. Na scenie w imieniu wszystkich wolontariuszy Szkoły wyróżnienia odebrali: podinsp. Henryk Dudziński, podinsp. Arkadiusz Gadomski, nadkom. Damian Kwiatkowski, asp. szt. Andrzej Bezulski i Piotr Gołębiowski - kawaler Kryształowego Serca PCK.

Warto również dodać, że w ostatnich dniach policyjni wolontariusze odwiedzili z prezentami Rodzinne Domy Dziecka w Słupsku i w Ustce. A kolejna grupa wolontariuszy odwiedzi w środowe popołudnie dzieciaki ze słupskiego szpitala, z którymi spotyka się na cotygodniowych zabawach i czytaniu bajek. Szczegóły dwóch ostatnich akcji wkrótce w naszym serwisie.

Źródło: Szkoła Policji w Słupsku