Leszno - Prawie 20 litrów krwi i 300 czekolad zebrali policjanci dla potrzebujących- video

Data publikacji: 04.12.2017

Blisko 40 osób przyłączyło się do akcji krwiodawstwa organizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie. Tym razem akcja odbyła się pod hasłem „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. Oprócz najcenniejszego podarunku – własnej krwi, wszyscy zaangażowani w akcję, chętnie ofiarowali także czekolady dla dzieci chorych na białaczkę.

1 grudnia br. w Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie po raz kolejny odbyła się przedświąteczna zbiórka krwi. Tym razem Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy leszczyńskiej Policji zorganizował ją pod hasłem „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. To hasło kolejnej edycji honorowego krwiodawstwa służb mundurowych organizowanej przez Straż Graniczną. Jej celem jest pomoc w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego poprzez łagodzenie deficytu krwi w bankach krwi i placówkach służby zdrowia, ale także popularyzacja krwiodawstwa i dawstwa szpiku kostnego.

Blisko 40 osób skorzystało z zaproszenia policjantów i oddało krew dla potrzebujących. To łącznie prawie 20 litrów życiodajnego płynu. W akcji wzięli przedstawiciele różnych służb mundurowych oraz mieszkańcy regionu leszczyńskiego.

Podczas trwania akcji, policjanci zebrali blisko 300 czekolad dla dzieci chorych na białaczkę. W okresie przedświatecznym przedstwiciele "Drużyny Szpiku" przekażą je onkologicznie chorym maluchom.

Wszyskim serdecznie dziękujemy za udział w akcji i za dar dzielenia się z innymi.

Monika Żymełka/ RKG

Opis filmu: akcja krwiodawstwa, policjanci KMP w Lesznie oddają krew

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.37 MB)