Grali i pomagali

Data publikacji: 04.12.2017

W ubiegłą sobotę w Grodzisku Mazowieckim odbył się VI Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej „Dla Górala” pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. W trakcie turnieju zbierane były środki finansowe na leczenie choroby nowotworowej funkcjonariusza Biura Operacji Antyterrorystycznych. W inicjatywę chętnie włączyli się bialscy policjanci oraz funkcjonariusze Straży Granicznej z Terespola.

   Od kilku lat funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim organizują charytatywne turnieje piłki nożnej, których głównym celem jest pomoc i wsparcie finansowe policjantów, którym przyszło zmagać się z bardzo poważnymi chorobami.

   Szósta edycja turnieju odbyła się w Grodziskiej Hali Sportowej pod hasłem „Dla Górala”. Pieniądze zebrane w trakcie tej imprezy zostały przeznaczone na leczenie walczącego z chorobą nowotworową st. asp. Jacka Kurzei – funkcjonariusza Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji. W turnieju objętym honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji już po raz drugi wzięła udział drużyna Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej wspierana przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Terespola.

   Oprócz zmagań piłkarskich trzynastu drużyn turniej obfitował  w wiele innych atrakcji. Zawody uświetnili swoją obecnością   aktorzy, muzycy, sportowcy i gwiazdy disco polo, które w przerwach między meczami dawały popisy wokalne. Organizowane były zabawy  dla dzieci, podczas których animatorzy prowadzili zajęcia  z najmłodszymi. Czas umilały także maskotki policyjne. Przeprowadzono loterię fantową oraz licytację pamiątkowych przedmiotów. Licznie przybyła publiczność mogła również podziwiać występ Orkiestry Reprezentacyjnej Policji. Głównym punktem turnieju był mecz drużyny Gwiazd Disco Polo przeciwko zespołowi Gwiazd Pop i Celebrytów zakończony wynikiem 2:3.

   Wprawdzie w turnieju nie chodził o wynik sportowy, ale  wartym wzmianki jest bardzo udany występ bialskiej drużyny, która w zmaganiach piłkarskich zajęła drugie miejsce, przegrywając pechowo w finale z reprezentacją Komendy Głównej Policji 0:1.

         Dobra gra bialskich piłkarzy została uhonorowana dwoma indywidualnymi nagrodami dla najlepszego strzelca turnieju i najlepszego bramkarza.