O Szkole Policji w „Dzień Dobry TVN”

Data publikacji: 23.11.2017

Kilka dni temu widzowie programu telewizyjnego „Dzień Dobry TVN” mogli dowiedzieć się, że Szkoła Policji w Pile specjalizuje się w szkoleniach zawodowych o charakterze kryminalnym. Gośćmi w studiu byli bowiem podinsp. Leszek Koźmiński - zastępca kierownika Zakładu Służby Kryminalnej oraz kom. Paweł Leśniewski - młodszy wykładowca tego zakładu.

Na zaproszenie redakcji programu, policjanci opowiedzieli o pracy technika kryminalistyki na miejscu zdarzenia, zwracając szczególną uwagę na nieszablonowość czynności ujawniania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych. Poruszono także zagadnienia śladów entomologicznych i całej gamy innych śladów, których ujawnianiem i zabezpieczaniem zajmują się technicy. Redaktorzy prowadzący rozmowę mogli także usłyszeć istotne kwestie o zespołowości kryminalistycznego badania miejsca zdarzenia, w które zaangażowani są policjanci służby kryminalnej, niezależnie od swojej specjalności (techniczno-kryminalistycznej, dochodzeniowo-śledczej i operacyjno-rozpoznawczej).

Siła kryminalistycznej pasji naszych funkcjonariuszy była tak duża, że dziennikarze jeszcze po emisji programu rozmawiali i próbowali własnych sił, ćwicząc z użyciem sprzętu i materiałów techniki kryminalistycznej.

Fragment programu, w którym wystąpili nasi eksperci dostępny jest na stronie internetowej pod adresem: http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/technik-kryminalistyki-musi-myslec-jak-przestepca,246507.html

(Szkoła Policji w Pile / kp)