Chór Komendy Stołecznej Policji zajął I miejsce na XX Łódzkim Festiwalu Chóralnym Cantio Lodziensis

Data publikacji: 21.11.2017

Rada artystyczna jednej z największych krajowych imprez chóralnych pn. „Cantio Lodziensis”, składająca się z niezwykłych autorytetów muzycznych kształcących studentów na uczelniach w Gdańsku, Bydgoszczy, Wrocławiu i Łodzi, zdecydowała przyznać I miejsce w kategorii „chóry stowarzyszeń i towarzystw śpiewających” Chórowi Komendy Stołecznej Policji. To kolejna wysoka nagroda dla stołecznych chórzystów z 12-letnim dorobkiem artystycznym.

Stołeczny chór działający pod kierownictwem dyrygent Sylwii Krzywdy, w skład którego wchodzą policjanci. Podczas XX Łódzkiego Festiwalu Chóralnego Cantio Lodziensis zaprezentowali utwory Stanisława Moniuszki, Józefa Świdra, Jana Maklakiewicza, Stefana Rożdżyńskiego oraz Karola Mieczysława Prosnaka. W konkursie udział wzięło 50 zespołów z całego kraju.  Do finału zakwalifikowały się 23 składy chóralne. Festiwal obejmował 8 kategorii: chóry dziecięce, młodzieżowe, akademickie oraz chóry stowarzyszeń i towarzystw śpiewających. Jest to jedna z największych krajowych konkursowych imprez chóralnych od lat ciesząca się dużym prestiżem. Przez wszystkie lata organizacji Cantio Lodziensis  od 1998r., w Łódzkim Domu Kultury  wystąpiło  520 chórów oraz zespołów wokalnych z całego kraju i zagranicy.

Po burzliwych obradach Rada Artystyczna składająca się z  profesorów Akademii Muzycznych z Łodzi, Bydgoszczy, Gdańska i Wrocławia I miejsce na podium oraz Puchar Prezesa Polskiego Związku Chórów XX Festiwalu Chóralnego przyznała Chórowi Komendy Stołecznej Policji. Warto podkreślić, że po zdobyciu nagrody w eliminacjach do Konkursu Kolęd i Pastorałek w Będzinie oraz wyróżnienia w finale konkursu jest to kolejny sukces artystyczny zespołu. Serdecznie gratulujemy I miejsca i życzymy dalszych sukcesów.  

rk