Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Zamieszczony Data publikacji 20.11.2017
Podlascy policjanci wykorzystują każdą okazję do tego, by edukować mieszkańców regionu na temat bezpiecznych zachowań w przestrzeni ruchu drogowego. Wczoraj, korzystając z okazji obchodów Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych funkcjonariusze w jednej z białostockich galerii handlowych zorganizowali profilaktyczne spotkanie z mieszkańcami - poświęcone tej tematyce. Wszystko po to, aby uświadamiać uczestników ruchu drogowego o konieczności dbania o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich.

Wczoraj, w jednej z miejskich galerii handlowych, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku oraz Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku przy współpracy z przedstawicielami białostockiej grupy ratowniczej „Nadzieja” zorganizowali spotkanie promujące bezpieczne zachowania na drodze. Na specjalnym stoisku poświęconym bezpieczeństwu w ruchu drogowym dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszył się symulator zderzeń. Każdy z  zainteresowanych mógł zasiąść w fotelu symulatora i „na własnej skórze” odczuć, jak działają prawa fizyki w zdarzeniu drogowym, nawet przy tak niewielkiej prędkości. Z kolei przedstawiciele grupy ratowniczej „Nadzieja” prowadzili instruktaż z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, który również cieszył się dużym zainteresowaniem wśród odbiorców inicjatywy. Każdy z odwiedzających stoisko profilaktyczne oczywiście otrzymał elementy odblaskowe, które obligatoryjnie należy nosić poza obszarem zabudowanym po zmierzchu.

Wczorajsza inicjatywa związana była z tegorocznymi obchodami Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, który zapoczątkowany został w 1993 roku przez angielską organizację Road Peace. Natomiast w 2005 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ zaprosiło państwa członkowskie i społeczność międzynarodową do obchodzenia trzeciej niedzieli listopada - jako Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

KMP w Suwałkach

KMP w Łomży

KPP w Sejnach

KPP w Augustowie

KPP w Hajnówce

KPP w Bielsku Podlaskim

KPP w Kolnie

KPP w Zambrowie

KPP w Grajewie

KPP w Sokółce

 

 

 

 

 

 
powrót
drukuj