Zmiany na stanowiskach kierowniczych śląskiego garnizonu

Data publikacji: 31.10.2017

W katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyło się uroczyste wprowadzenie na stanowiska służbowe nowych szefów trzech jednostek policji oraz zastępcy naczelnika jednego z wydziałów KWP. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Krzysztof Justyński wręczył rozkazy personalne czterem policjantom z kadry kierowniczej śląskiego garnizonu. Swoje stanowiska obejmą oni 1 listopada.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się uroczystość wprowadzenia na stanowiska służbowe trzech szefów komend miejskich i powiatowych oraz zastępcy naczelnika Wydziału Gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Uroczystości przewodniczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński, któremu towarzyszyli Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł. insp. Mariusz Krzystyniak. Szef śląskiego garnizonu osobiście wręczył rozkazy personalne i pogratulował policjantom powołanym, mianowanym oraz delegowanym do pełnienia obowiązków służbowych na stanowiskach kierowniczych w naszym garnizonie.

Z dniem 1 listopada na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku powołany został młodszy inspektor Tomasz Górka, który dotychczas pełnił obowiązki na tym stanowisku.

Z dniem 1 listopada na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mianowany został komisarz Jarosław Gorzawski, który dotychczas pełnił obowiązki na tym stanowisku

Z dniem 1 listopada delegowany do czasowego pełnienia obowiązków służbowych na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu został młodszy inspektor Marek Nowakowski, a na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Piekarach Śląskich - nadkomisarz Robert Klimek.