Lubański policjant drugi na międzynarodowych zawodach WKF - POLISH OPEN GRAND PRIX 2017

Data publikacji: 26.10.2017

Jacek Jaworski – policjant z Lubania został wicemistrzem międzynarodowego turnieju karate olimpijskiego. Do zawodów przystąpiło w tym roku ponad 1300 zawodników reprezentujących 29 państw. Funkcjonariusz w finałowej walce musiał uznać wyższość innego reprezentanta Polski, jednak jest to olbrzymi sukces sportowy zawodnika z Lubania.

 Największy w Polsce międzynarodowy turniej karate olimpijskiego WKF - POLISH OPEN GRAND PRIX 2017 odbył się w Bielsku Białej. W turnieju tym wziął udział funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu Jacek Jaworski, który jednocześnie reprezentował Polskę, jako członek kadry narodowej w Karate Masters.

Do turnieju przystąpiło 1326 zawodników, reprezentujących 160 klubów z 29 państw. W ciągu 3 dni zawodów można było podziwiać rywalizację zawodników m.in. z Japonii, Francji, Anglii, Szkocji, Danii, Norwegii, Chorwacji, Włoch, Malty, Ukrainy, Białorusi, odległej Dominikany oraz reprezentację z Klubu Sportowego Samuraj Lubań – Oliwię Sławińską oraz policjanta Jacka Jaworskiego, który jednocześnie reprezentował Polskę, jako członek kadry narodowej w Karate Masters.

Zawodnicy rywalizowali w kategoriach wiekowych i wagowych, zarówno w Kata, jak i Kumite. Zmagania sportowe policjanta trwały przez dwa dni i po raz kolejny Jacek Jaworski wykazał się dobrym przygotowaniem i doskonałą formą.

W pierwszym dniu zawodów startował w konkurencji Kata indywidualnym Masters, zajmując ostatecznie III miejsce. W drugim dniu turnieju walczył w Kumite indywidualnym Masters Open, pokonując na swej drodze reprezentanta Atemi Bielsko-Biała oraz reprezentanta Dominikany, przegrywając ostatecznie walkę finałową z reprezentantem Polski i zdobywając srebrny medal. Jest to olbrzymi sukces lubańskiego policjanta w rankingu największej, światowej federacji Karate – WKF (World Karate Federation), która po raz pierwszy będzie reprezentować środowisko Karate na Olimpiadzie w Tokio w 2020 roku.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

(KWP we Wrocławiu / kp)