Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Nadinspektor Krzysztof Pobuta pożegnał się z garnizonem podkarpackim

Zamieszczony Data publikacji 23.10.2017
Wyjątkowa atmosfera towarzyszyła pożegnaniu nadinspektora Krzysztofa Pobuty z garnizonem podkarpackim. Zdanie obowiązków służbowych Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie odbyło się w obecności Komendanta Głównego Policji, władz wojewódzkich, przedstawicieli służb mundurowych oraz kadry kierowniczej podkarpackiej Policji. Dziś szef podkarpackich policjantów obejmie stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie.

Dziś przed południem, w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zgromadziła się kadra kierownicza Podkarpackiej Policji, oraz przedstawiciele władzy rządowej i samorządowej, a także szefowie innych służb mundurowych garnizonu podkarpackiego i zaproszeni goście. Okazją do tego było zdanie obowiązków przez dotychczasowego szefa podkarpackich policjantów - nadinsp. Krzysztofa Pobutę, który pożegnał się ze sztandarem jednostki i złożył meldunek Komendantowi Głównemu Policji - nadinsp. Jarosławowi Szymczykowi.  

Komendant Główny Policji podziękował Komendantowi Pobucie za dotychczasową służbę i osiągnięcia, powiedział, że "...to nie jest coś co przyszło łatwo, prosto i przyjemnnie, to trzeba było wypracować ciężką służbą i codziennym poświęceniem".

Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart podziękowała za blisko dwuletnią współpracę, energię i pomysły, które wprowadzał z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców naszego województwa. W imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego głos zabrała wicemarszałek Maria Kurowska, która podziękowała za wspólne działania i życzyła Komendantowi dalszych sukcesów. 

Komendant Pobuta podziękował wszystkim, z którymi przez ostatnie lata współpracował. Podkreślił, że Podkarpacie to region, z którego pochodzi i z którym związana była jego dotychczasowa służba. Chciałby te doświadczenia wykorzystać w nowym miejscu, w garnizonie małopolskim.

Nadinspektor dr Krzysztof Pobuta pełni służbę w Policji od 26 lat. W styczniu 2016 roku został powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. Wcześniej zajmował stanowisko zastępcy komendanta powiatowego w Jarosławiu, a od 2009 r. był Komendantem Miejskim Policji w Przemyślu. W lipcu 2016 r. Komendant Pobuta otrzymał nominację generalską z rąk Prezydenta RP. 

Komendant Główny Policji powierzył, do czasu powołania nowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, pełnienie obowiązków inspektorowi Zbigniewowi Sowie, dotychczasowemu I Zastępcy.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.05 MB)

 
powrót
drukuj