Liczył się szczytny cel. W Zalesiu odbył się IV Bieg Charytatywny na Rzecz Dzieci Chorych na Nowotwory

Data publikacji: 23.10.2017

Radosna atmosfera, ambitna walka i zdrowa rywalizacja na trasie – tak można podsumować bieg charytatywny, który odbył się w Zalesiu koło Barczewa. Do uczestnictwa w biegach na trzech różnych dystansach zgłosiła się rekordowa liczba około 350 osób. A wszystko po to, aby wesprzeć małych pacjentów.

IV Bieg Charytatywny na Rzecz Dzieci Chorych na Nowotwory odbył się w niedzielę w Zalesiu koło Barczewa. Patronat nad tą imprezą objął Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

Organizatorom biegu - Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie oraz Barczewskiemu Stowarzyszeniu Biegowemu „Barczewo biega” - od samego początku najbardziej zależało na jak największej liczbie chętnych z bardzo prostego, a jednocześnie szczytnego powodu: im więcej uczestników, tym większe wsparcie dla potrzebujących dzieci.

Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi na problem dzieci chorych na nowotwory zatem biegaczy najbardziej motywowała nie chęć zwycięstwa lecz możliwość niesienia pomocy.

Mimo pogody, która nie rozpieszczała na starcie zawodów pojawiło się około 350 zawodników. Jak tłumaczyli uczestnicy warto było trochę zmoknąć i podjąć to wyzwanie. W biegu głównym na 5 km i 10 km sklasyfikowanych zostało 275 osób. Dodatkowo w biegu towarzyszącym skierowanym do najmłodszych pobiegło około 80 dzieci.

Wpisowe z biegu w całości zostaje przeznaczone na pomoc dzieciom chorym na nowotwory. W tym roku  Oddział Onkologii Szpitala Dziecięcego w Olsztynie wskazał swojego pacjenta – Mateusza, będącego po przeszczepie szpiku jako dziecko będące w najtrudniejszej sytuacji, dlatego pomoc w całości została skierowana właśnie do niego.

Zwycięzcą IV Biegu na Rzecz Dzieci Chorych na Nowotwory został tak naprawdę każdy uczestnik biegu, ponieważ wszyscy walczyli o jedno – lepsze życie chorych dzieci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie oraz chęć niesienia pomocy.

Źródło: KWP Olsztyn