"Nasza Krew – Nasza Ojczyzna"– honorowa akcja oddawania krwi

Data publikacji: 23.10.2017
Od 23 października do 15 grudnia Straż Graniczna dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości, organizuje kolejną edycję akcji honorowego oddawania krwi przez służby mundurowe pod hasłem „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. Dobroczynność i chęć niesienia pomocy poszkodowanym to jeden z celów przyświecających każdemu policjantowi. Wspólnie zadbajmy o to, by mundur kojarzony był z troską o bezpieczeństwo obywateli i wierną służbą narodowi.

Wzorem lat poprzednich, przedsięwzięcie "Nasza krew-nasza ojczyzna" organizowane jest dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. W myśl tegorocznej Ogólnopolskiej Akcji Honorowego Oddawania Krwi, wszyscy policjanci oraz funkcjonariusze i pracownicy innych służb mundurowych będą mogli pomóc w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego. Oprócz podzielenia się najcenniejszym darem jakim jest krew, każdy będzie miał szansę zarejestrować się jako dawca szpiku. Kampania rozpoczęła się dzisiaj i potrwa do 15 grudnia.

Honorowym patronatem akcję objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

Pamiętajmy - każda kropla krwi jest na wagę życia! Poprzez jej oddanie, przyczyniamy się do uzupełnienia deficytu tego życiodajnego płynu w placówkach służby zdrowia i bankach krwi. Dzieki temu każdy z nas może przyczynić się bezpośrednio do uratowania czyjegoś życia!

Aby dołączyć do akcji należy przy rejestracji podać hasło "Nasza krew-nasza ojczyzna".